• Без категорії

Немовля: догляд і турбота

Немовля: догляд і турботаАвтор методики інтелектуального розвитку дитини (МІРД) Павло Тюлєнєв вважає, що вже в перші місяці життя дитини батькам потрібно зайнятися розвитком майбутніх схильностей чада.

Немовля вже на 3-у місяці життя вміє фокусувати погляд на предметах. Тому Тюлєнєв радить мамам заповнити весь простір навколо ліжечка малюка корисними зображеннями: репродукціями шедеврів живопису, або наприклад, математичними формулами. Відомо, що в дитячій кімнаті математика Софії Ковалевської замість шпалер стіни були обклеєні конспектами лекцій видатних російських математиків.

Марія Монтесорі в своїй книзі "Діти – інші" пише, що у жодному випадку не можна сповивати немовля, як ми це робили раніше. На думку Тюлєнєва, інтелектуальному розвитку дитини дуже допомагає прослуховування пісень – не дитячих, а дорослих. Така пісня повинна бути серйозною, містити якусь задачу, проблему і мати яскраво виражений сюжет.

Більше 100 років тому італійський педагог-гуманіст Марія Монтесорі розробила унікальну методику по вихованню дітей різного віку – від грудних дітей до юнацтва. Всі ідеї вона висловила в своїх книгах. На думку вченої, виховувати дитину потрібно не повчаннями і наріканнями, а звичайним спостереженням.

Марія Монтесорі в своїй книзі "Діти – інші" пише, що у жодному випадку не можна сповивати немовля, як ми це робили раніше. Адже гірших мук, ніж сповивання, для дитини і бути не може. Через це у нього передавлюються ручки, ніжки, він не може ворушитися, шкіра не дихає.

Щоб дитина виросла здоровою загартованою, потрібно частіше залишати її оголеною в своєму ліжечку, а не одягати, як качан капусти.

Журнал "Пані"

Советую посетит очень интересный блог Блог Виталия Слюсара. Очень много интересных,а главное, полезных статей вы там сможете найти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...