• Без категорії

Недовір’я і любов

Недовір’я і любов

Всім хочеться вірити, що любов є якимсь фундаментальним чинником, а ворожість випадковою обставиною. Але, через велику поширеність неладу в любовних відносинах, можна поставити питання, а що є причиною конфлікту. І чому так легко виникають непорозуміння, які можуть вилитися у відкрите протистояння?

Атмосфера підозрілості і відсутності віри в свого обранця пов’язано не стільки з певним партнером, скільки з нездатністю справитися з своїми емоційними реакціями.

Людина, найчастіше, не помічає, як мало він дає іншому, але з легкістю знаходить цю ваду у свого партнера, відчуваючи, що “ти ніколи насправді мене не любив”.

Дружина, що леліє думку про помсту чоловіку, через те, що чоловік не надає їй всю свою увагу і всю свою любов, не помічає, скільки ворожості і агресії виражено в її установці.
Кожний з нас періодично забуває про власні ворожі імпульси і приписує їх своєму партнеру.

Такий процес, природно, викликає недовіру до любові обранця або обраниці. Підозрілість з приводу вірності і щирості деколи приймає нав’язливі стани. Усвідомлюючи свою власну здатність легко і невимушено розважитися на стороні, людина аніскільки не сумнівається у тому, що і інший здатний на це.

Страх любові завжди змішаний із страхом перед тим злом, яке ми могли б заподіяти іншим людям, або вони могли б заподіяти нам. І починається виснажлива гонка переслідування.

Усвідомлення своїх несвідомих бажань і заборон на прояв власної сексуальності дозволяє людині уникнути параноїдальних пасток.

Ще одне джерело недовір’я в звичному любовному житті – це той факт, що якщо любов виникла, то вона малюється нами як джерело щастя, як реалізація наших сокровенних мріянь. Саме в любові людина, суперечлива за своєю суттю, раптом сподівається вирішити всі свої внутрішні конфлікти і жадає виконання всіх своїх заповітних бажань.

Така любов завжди направлена на наші власні очікування і фантазії. У найпрямішому значенні це не любов до іншої людини, а любов до себе.

Наступною причиною виникнення недовір’я є ідея про те, що партнер повинен відповідати ідеальним уявленням про ідеальну любов.

Таким чином, на партнера покладаються непосильні вимоги. Партнер повинен бути сильним і в той же час безпорадним, вести і бути відомим, бути суворим і плотським. Він повинен бути агресором в сексі і одночасно бути ніжним, а також віддавати нам весь свій час і в той же час працювати, працювати і працювати.

Поки ми вважаємо, що він може здійснити всі наші мрії, обранець оточений ореолом сексуальності. Не помічаючи, що цей ореол всього лише віддзеркалення наших очікувань. Саме тут знаходиться джерело наших розчарувань, коли реальність вступає в свої права, ілюзії руйнуються, і партнер предстає таким, який він є.

Упевненість в собі, відчуття внутрішньої сили і значущості, відсутності страхів, перед своєю залежністю від улюбленої людини дозволяє зберегти і укріпити відносини.

Якщо ж всередині – низька самооцінка і страх втрати партнера, то наступає параліч свідомості, ми опиняємося в лапах несвідомого конфлікту.

У любові доля не видає разом з улюбленою людиною гарантійного талона на вірність і відданість. Це питання особової зрілості і пізнання своїх внутрішніх страхів.

Любов – це величезна відповідальність не тільки за партнера, але і за власну передбаченість і бажання розуміти, що зі мною відбувається в дану хвилину. З яких потаєних глибин вилізло чудовисько, яке хоче поруйнувати моє життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...