Недоношені діти

Недоношені діти Що таке передчасні пологи?

Зазвичай вагітність триває близько 40 тижнів. Діти, народжені на 3 і більше тижнів раніше, вважаються недоношеними. Багато недоношених дітей, народжених на строку близько 37 тижнів, не мають проблем зі здоров’ям.

Діти, народжені ближче до терміну 32 тижні (близько 7 місяців) можуть бути нездатними самостійно їсти, дихати або зберігати тепло. Але через якийсь час, коли дитина підросте, більшість таких дітей вже можуть виписати з лікарні.

Діти, народжені раніше 26 тижнів (до 6 місяців), в більшості випадків, будуть мати серйозні проблеми зі здоров’ям. Якщо Ваша дитина народилася дуже маленькою або хворою, Ви можете зіткнутися з дуже складним питанням життя або смерті при виборі лікування.

Лікарі та медсестри часто називають недоношених дітей просто «недоношені».

Чому передчасні пологи є проблемою?

Діти, народжені передчасно, можуть бути нездатними їсти ротом, безперервно дихати, або ж зберігати сталу температуру тіла. Просто їх тілу необхідний час, щоб розвинутися і вирости. Коли вони переростають проблеми, що виникли в результаті такого швидкого народження, більшість дітей можуть спокійно відправлятися з лікарні додому.

Якщо дитина народжена передчасно, його основні органи повністю не сформовані. Це може викликати проблеми зі здоров’ям. Кожна недоношена дитина може мати проблеми зі здоров’ям, але народжені на строку до 32 тижнів з більшою ймовірністю будуть мати більш серйозні проблеми.

Якщо у Вас недоношена дитина, це викликає у Вас певний стрес і страх. Щоб пройти через це, Ви і Ваш партнер повинні добре піклуватися про себе і один про одного. Розмова з духовним наставником, консультантом або соціальним працівником повинні Вам допомогти. Ви можете знайти групу взаємодопомоги, де є інші батьки, які зіткнулися з такою ж проблемою.

Які причини передчасних пологів?

Передчасні пологи можуть виникнути через проблеми з плодом, матір’ю або тим і іншим. Часто буває так, що точної причини ніхто не знає. Найпоширеніші причини включають в себе:

Яке лікування необхідно для недоношених дітей?

Недоношені діти, які потрапили в Відділення інтенсивної терапії для новонароджених (ВІТН), дуже скрупульозно перевірялися на наявність інфекцій і змін в диханні і серцебитті. До тих пір, поки вони не могли підтримувати температуру свого тіла, їх тримали в теплі в спеціальних ліжечках, які називаються ізоляторами.

Годували їх або через трубочку, або через вену (внутрішньовенно), в залежності від їх стану. Годування через трубочку триває до того часу, поки дитина не дозріває, щоб дихати, смоктати, ковтати, і не може годуватися грудьми або з пляшечки.

Хворі і сильно недоношені діти потребують спеціального лікування, це залежить від того, які у них проблеми зі здоров’ям. Тій, якій потрібна допомога в диханні, підключають до кисневої трубки або приладу, який пересуває повітря з легенів і назад. Деякі діти потребують медикаментів, деякі – операції.

Грудне молоко може дати дитині додатковий захист від інфекцій. Тому в лікарні можуть порекомендувати Вам зціджувати грудне молоко і приносити принаймні перші кілька тижнів після народження.

Лікарі та медсестри в ВІТН – хороші фахівці з догляду за недоношеними дітьми. Якщо ваша недоношена дитина знаходиться в ВІТН, Ви можете багато чому навчиться у медперсоналу в плані догляду за Вашим чадом.

Чи викликають передчасні пологи довгострокові проблеми?

До того, як дитина народилася, складно визначити, яке в нього буде здоров’я. Але Ваші лікарі можуть підготувати Вас до того, що Вам належить, ґрунтуючись на стані Вашого здоров’я та терміну, на якому Ви народите дитини.

У більшості недоношених дітей не виникає серйозних порушень. Але чим раніше дитина народжена, тим вища ймовірність виникнення проблем зі здоров’ям.

Більшість недоношених дітей, народжених між 32 і 37 тижнями, відчувають себе добре після народження. Якщо Ваша дитина відчуває себе добре після народження, ризик виникнення порушень низький.

Діти, які були народжені в терміні до 26 тижнів або ті, які занадто малі, 771 грамі менше, можуть мати довгострокові порушення. Довгострокові проблеми, які можуть виникнути, включають: затримку психічного розвитку або церебральний параліч.

Що можна очікувати після того, як Ви заберете дитину додому?

Коли будете вдома, не дивуйтеся, якщо Ваша дитина спить менше, ніж Ви очікуєте. Недоношені діти прокидаються на більш короткі періоди часу, але частіше, ніж інші діти. Через те, що дитина прокидається тільки на короткі проміжки часу, може створитися враження, що проходить багато часу, перш ніж він зреагує на Вас.

Недоношені діти захворюють легше, ніж народжені в запланований термін. Саме тому важливо тримати дитину подалі від хворих членів сім’ї та друзів. Переконайтеся, що Ваша дитина проходить регулярні медичні огляди і йому роблять щеплення, щоб захистити від серйозних захворювань.

Синдром раптової смерті немовляти (СВСМ) зустрічається частіше серед недоношених дітей. Тому переконайтеся, що Ваша дитина спить на спині, це мінімізує ризики СВСМ.

Джерело: Human Design – неделимая система наук про уникальность личности и гармонию с окружающими

Фото: mamka.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...