• Без категорії

Небезпечні звички дитини – злодійство і брехня

dytyna-brehunУ зовсім маленьких дітей немає правильного і чітко сформованого уявлення про крадіжки або обман. Взяти вподобану річ у дворічному або трирічному віці, для дитини цілком природний процес, навіть якщо вона належить не йому. Ще не розвинені поняття «чуже» і «не можна ». Роль батьків – пояснити, чому вподобану іграшку, потрібно повернути. Однак дитина не повинна відчувати себе винуватою.

Основні труднощі з поганими звичками, виникають з дітьми у віці від шести до дванадцяти років. З одного боку, дитина вже розуміє наскільки це погано – брати чуже, а з іншого боку, не може відмовитися від спокуси. У більшості випадків, проступок,вона будешвидше за всеприховувати, сховає те, що взяв. Визнання провини, домогтися практично неможливо. Така ситуація, призводить до розвитку схильності обманювати інших людей.

Звичайно, злодійство й обман, дуже засмучують батьків, вихователів і вчителів. Однак психологи, не рекомендують кричати на дитину або карати. Повірте,вона все усвідомлює і їй дуже соромно. Адже кожен з нас з раннього дитинства засвоює, що чуже брати не добре. Методи залякування або загрози – це неправильний спосіб запобігання повторення подібних вчинків вашої дитини. Не потрібно говорити їй, що перестали любити, як раніше. Знайдіть у собі сили, для відвертої розмови. Дайте зрозуміти, що завжди будете проти подібної поведінки і в будь-якому випадку змусите повернути крадене.

У більшості випадків, подібна поведінка є способом привернути до себе увагу. Бувають сім’ї, в яких діти відчувають себе самотніми або непотрібними. Тобто злодійство, як таке, не матиме сенс, тому що вкрадена річ або гроші, дитині абсолютно не потрібні. Приводом звернути на себе увагу стали погані відносини з однокласниками або неприємності з батьками. Потреба в спілкуванні, прийнятті її іншими людьми, бажання бути лідером в колективі і служить основною причиною найбільш частих крадіжок у віці шести – дванадцяти років.

Наприклад, на вкрадені гроші, хлопчик пригостив своїх однокласників цукерками. Бувають ситуації, коли діти діляться вкраденим з усім класом. У подібних випадках, дорослим дуже важко знайти винного. Тому що весь клас буде мовчати, так як учасником проступку, буде себе почувати кожен із учасників. Подібні ситуації об’єднують дітей, у них тепер є спільна таємниця і є тема для розмов. Завдання батьків і педагогів, дуже делікатно вести розслідування і подальшу корекцію поведінки. Головне виявити причину проблеми у дитини, не проявляючи зовнішнього невдоволення і дуже тактовно формувати адекватну поведінку.

Розвиток почуття совісті і відповідальності, протікає дуже важко у дітей розгляданого нами віку. Адже прагнення до незалежності, навіть деяка віддаленість, заважає налагодженню близьких контактів. А ми знаємо, що приклад близьких – найбільш ефективний метод впливу. Позитивні якості, характеру батьків – це зразок поведінки для дітей. Високий ступінь пристосовуваності сприяє швидкому прийняттю тієї чи іншої моделі поведінки. Якщо оточення дитини – не тільки порядні люди, то і прояв асоціальної поведінки буде для нього нормою.

У зв’язку з цим, необхідно не відстороняти від себе дитину і не відмахуватися від її проблем і неприємностей, а постаратися допомогти. При необхідності, можна звернутися до психолога, з метою корекції поведінки. Терпіння і розуміння батьків, по відношенню до схильності обманювати, допоможуть дитині подолати негативні риси характеру.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...