НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ ДЛЯ ДИТИНИ ВЛІТКУ: ЯК ЇХ УНИКНУТИ

Влітку дитину підстерігають різні небезпечні ситуації, адже діти в цю пору особливо жваві і веселі. Дорослі повинні проявити пильність.

Навіть ризик небезпеки навряд змінить настрій людей шукати різноманітності і веселощі в теплі літні дні, особливо якщо мова йде про дітей.

  1. Водойми

Багато батьків вважають, що купивши нарукавники або надувний круг, вони убезпечать свого малюка на воді. Однак варто весь час перебувати неподалік. Як показує статистика, надувний гаджет може луснути, дитину може схопити за ногу судома, вона може захлинутися водою, якщо навколо бризкаються діти. Саме тоді, коли багато дорослих навколо, діти й найчастіше гинуть. Проблема, як правило, в зниженні пильності, мовляв, всі все ж бачать. Дитина, бачачи навколо дорослих, теж забуває про небезпеку, починає балуватися на воді, запливати далеко від берега. За статистикою половина дітей тоне саме в людних місцях.

  1. Перебування на сонці

Те, що тримати дитину на відкритому сонці не можна – це знають всі. Але виявляється, небезпеку несе і похмурий день! Час доби і хмарність ніяк не впливає на кількість шкідливих УФ-випромінювань, якому піддається людина. Порада експертів – завжди прикривати голову. Особливо це стосується дітей у віці до 6 місяців.

Застосовуйте сонцезахисний крем, причому краще вибрати той, який захищає від UVA і UVB променів. Сонцезахисний лосьйон слід застосовувати за 30 хвилин перед виходом з дому, а потім кожні дві години або відразу після плавання.

Ультрафіолетові промені викликають почервоніння шкіри і опіки, а ультрафіолетові промені типу А провокують розвиток раку шкіри.

Або ж не гуляйте з дитиною в період з 11 до 16 години, в цей час сонце особливо небезпечне. Накривайте коляску мереживною серветкою, вона захистить дитину від прямих сонячних променів. Дослідження показали, що в спекотні дні краще віддавати перевагу одягу темно-синього кольору, так як саме він максимально захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.

  1. Перегрів

Теплові удари в дітей більш поширені на початку сезону, тому що тілу потрібен час, щоб пристосуватися до тепла. Перегріви підстерігають влітку і дорослих, але їм легше справлятися з ними.

  1. Надувні іграшки для плавання

Вважається, що надувні круги та іграшки покликані захищати дітей у воді.

Насправді ці іграшки зроблені для задоволення, а не для захисту. Вони створюють помилкове відчуття безпеки серед дітей та їх батьків.

Звідси травми та інші неприємні ситуації. Особливо небезпечні іграшки, в яких дитина не може сама контролювати свій стан. Якщо вона перевернеться, то не зможе сама повернутися в нормальне положення і потоне.

  1. Безпечність дорослих

Здавалося б, нічого не трапиться з дітьми в басейні, якщо ви на короткий час відійдете забрати телефон або купити холодний напій. Але пам’ятайте: дитині вистачить кілька секунд, щоб потонути. Протягом двох або трьох хвилин вона може втратити свідомість.

За 4-5 хвилин під водою людське тіло отримує незворотні пошкодження головного мозку, що можуть призвести до смерті. Згідно зі статистичними даними, в більшості країн утоплення є другою за значимістю причиною ненавмисної смерті дітей у віці від 1 до 14 років.

  1. Зневоднення

Є думка, що діти повинні пити тільки тоді, коли їм хочеться пити. Але багато хто з них заграються і забувають про те, що хочуть пити, в спеку зневоднення у дітей настає дуже швидко. До моменту, коли дитина відчує спрагу, вона може бути вже зневоднена. При масі тіла в 45 кг потрібно не менше 150 мл води кожні 15 хвилин.

  1. Залишений один в автомобілі

Це дивно, але відсоток дитячих смертей в закритих машинах просто величезний! І з кожним роком ці небезпечні ситуації все частіше нагадують про себе. Температура в автомобілі може рости дуже швидко в літній період, що може привести до пошкодження головного мозку, ниркової недостатності і смерті протягом декількох хвилин.

При температурі 28 градусів на вулиці, температура всередині автомобіля може піднятися до 42 градусів протягом 15 хвилин, навіть при відкритих вікнах. Часто трапляється так, що дитина просто засинає на задньому сидінні, а надмірно зайняті батьки забувають про них.

  1. Укуси комах

Укуси комах можуть викликати у дитини надмірну реакцію, що супроводжується вираженим місцевим набряком, почервонінням і сильним свербінням в місці укусу. Крім того, комахи є переносниками вірусних, бактеріальних і паразитарних захворювань.

Для захисту дитини використовуйте спеціальні браслети або репеленти. Зверніть увагу, що до складу репелентів не повинен входити компонент ДЕТА, тому що він токсичний для нервової системи дитини.

Уважно читайте інструкції виробників – для якого віку дитини підходить репелент.

  1. Кишкові інфекції

У стоячій воді, наприклад, в басейнах і садових бочках, живуть збудники кишкових інфекцій. Наковтавшись такої водички під час купання, малюк може підчепити заразу. Пронос і блювота дуже небезпечні для маленьких дітей, так як зневоднюють організм. Якщо дитина втратить більше 10% своєї ваги, вона може померти. Щодня міняйте воду в басейнах і садових бочках. Зберігайте продукти тільки в холодильнику, дітям пропонуйте тільки свіже.

  1. Небезпечні рослини

У лісі, городі, саду можуть бути рослини, які зашкодять дитині. Слідкуйте і пояснюйте, так як діти все тягнуть до рота.

До отруйних рослин належать ті, які накопичують і виробляють в процесі своєї життєдіяльності отруту, і можуть викликати отруєння організму. До них відноситься блекота чорна – рослина сімейства пасльонових, з сильним запахом. Багато дітей приймають її коробочки за макові. Рослина дуже отруйна, при вживанні всередину може викликати розлад мови, сухість у роті, збудження, розширення зіниць. Якщо отруєння важке, то не виключені випадки галюцинацій, судом.

До родини пасльонових відносяться дурман звичайний і беладона (беладона звичайна). При отруєнні цими рослинами симптоми такі ж, що і при отруєнні блекотою.

Також треба застерегти дитину від рослин сімейства макових. Звичайно, в нашій смузі опійний мак не зустрічається. Але він може виявитися на клумбі або газоні. Симптоми отруєння снодійним маком такі ж, як і при отруєнні пасльоновими. Можуть додатися судоми, зупинка дихання, втрата свідомості, пригнічення серцевої діяльності.

Небезпеку може представляти і конвалія травнева. У неї отруйні і листя, і квіти, і плоди, тому показуючи її дитині, слід бути дуже обережними. Отруєння конвалією проявляється блювотою, нудотою, проносом, болем в шлунку, головним болем. Пульс стає рідким, може бути уражена нервова система.

Останнім часом все частіше в лісі, в полі, уздовж доріг, на газонах можна зустріти борщівник – трав’янисту рослину сімейства зонтичних. Сік борщівника здатний викликати сильні опіки, що супроводжуються сверблячкою, почервонінням, пухирями, ерозією шкірних і слизових покривів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...