Не можу завагітніти. Що робити?

Не можу завагітніти. Що робити (2)Кожен місяць ви з надією прислухаєтеся до себе і шукаєте всі можливі ознаки вагітності. Але починається новий менструальний цикл, а з ним з’являються нові надії на успішне зачаття.

Якщо ви ведете регулярне статеве життя протягом року, і при цьому вагітність не настає, то вам необхідно звернутися до лікаря. Гінеколог призначить ультразвукове дослідження органів малого таза, випише направлення на аналізи, огляне вас на гінекологічному кріслі. Медичними причинами ненастання вагітності найчастіше є: порушення овуляції, гормональні проблеми, непрохідність або часткова непрохідність маткових труб, проблеми з шийкою матки, патологія матки, запальні процеси, полікістоз яєчників, збій в імунній системі жінки.

Якщо після обстеження виявиться, що з вашим організмом все гаразд, треба буде виключити ймовірність порушень в організмі чоловіка. Для цього чоловікові необхідно буде зробити спермограмму, а також здати аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом. Йому також необхідно вести здоровий спосіб життя, не курити і не вживати алкогольні напої, не ходити часто в баню.

Щоб простежити за овуляцією, придбайте в аптеці спеціальні тести, що дозволяють визначити відповідний час для зачаття. Почніть робити тести за дня 3-4 до передбачуваної середини циклу, щоб не пропустити підвищення гормону ЛГ, що вказує на швидку овуляцію. Щоб розрахувати приблизну дату вашої овуляції, відніміть 14 днів від загальної тривалості циклу. Наприклад, ваш цикл 30 днів, від числа 30 відніміть число 14, вийде 16. Значить, приблизно на 16 день циклу відбувається овуляція. Непрямими ознаками можуть бути тягнучі болі внизу живота або попереку.

Намагайтеся правильно харчуватися, вживайте більше свіжих овочів і фруктів, молочних продуктів, відмовтеся від продуктів швидкого приготування, в яких міститься багато шкідливих речовин. Постарайтеся уникати важких фізичних навантажень, по можливості проводити вільний час на вулиці, вести активний спосіб життя. Проконсультуйтеся у лікаря щодо прийому фолієвої кислоти і вітаміну Е. Ці вітаміни позитивно впливають на виникнення вагітності і на розвиток плода в самі перші тижні після зачаття.

Постарайтеся розслабитися і відпустіть всі думки про вагітність, як би це не було важко. Організму в стані тривалого стресу від невдалих спроб буде складно налаштуватися на успішне зачаття. Займіться улюбленою справою, більше часу проводьте з чоловіком, відпочивайте і насолоджуйтеся життям, і ваш довгоочікуваний малюк зовсім скоро з’явиться у вашій родині!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...