НЕ ЛИШЕ СОЛОДОЩІ РУЙНУЮТЬ ЗУБИ: ВИ МАЄТЕ ЦЕ ЗНАТИ!

Майже кожній людині з дитинства твердять, що від солодкого псуються зуби. Але насправді не тільки цукор впливає на стан зубів. На виникнення карієсу може вплинути поєднання низки таких факторів, як харчування, якість слини, РН та мікрофлора.

Цікаво, що зубний наліт утворюється, коли бактерії в роті з’єднуються з білками в слині та залишками їжі, внаслідок чого вони прилипають до зубів.

Ці бактерії живляться молекулами цукру на продуктах, залишаючи кислоти на зубах. Ось ці кислотні атаки і є причиною руйнування кальцію в емалі зубів, що призводить до дірок та карієсу.

Існує кілька способів того, як запобігти руйнуванню зубів:

Раціон харчування. Цей пункт є надзвичайно важливим для збереження нормального стану зубної емалі. Тому свій раціон необхідно збільшити за рахунок кількості овочів та зелені.

При цьому слід скоротити споживання простих вуглеводів, а цукор – взагалі виключити.

Слина – це буфер між зубами та існуючими в порожнині рота бактеріями. Тому важливо не допускати сухості у роті, а це означає, що вживання чистої води має бути постійним протягом усього дня.

Регулярне очищення порожнини рота за допомогою щітки та зубної нитки також сприяє усуненню більшої частини бактерії.

Але навіть якщо раціон харчування ідеальний, все одно організму складно отримати всі вітаміни, мінерали та поживні речовини, які необхідні для насичення зубів мінералами тільки з їжі. Саме тому лікарі рекомендують здати відповідні аналізи і, дізнавшись відсутні в організмі елементи, приймати їх додатково.

Це можуть бути:

  • Кальцій – будівельний блок кісток та зубів. Його важливо вживати разом з вітамінами D3 та K2, А. Саме таке поєднання дозволяє кальцію засвоюватися та спрямовувати його у потрібне місце.
  • Вітамін D3 потрібний для збалансування мінералів в організмі.
  • Вітамін А – допомагає не тільки у засвоєнні вітаміну D, але й знижуючи запалення у тканинах.
  • Вітамін К2 є важливим для мінералізації зубів.
  • Магній – мінерал, який зуби використовують для ремінералізації.
  • Пероральні пробіотики.

Коли оральна мікрофлора виходить з ладу, погані бактерії починають активно поширюватися.

Внаслідок чого дані бактерії можуть «подорожувати» до самого кишечника, завдаючи шкоди всьому організму.

Змінити мікрофлору ротової порожнини і забезпечити в ній здоровий баланс хороших і поганих бактерій можна за допомогою пробіотиків. Це допоможе захистити рот від надлишкового зубного нальоту, гінгівіту, кандидозу та неприємного запаху з рота, а також знизити ризики серцево-судинних захворювань, раку та хвороби Альцгеймера.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...