Навіщо потрібен бандаж при вагітності?

Бандаж при вагітності

Під час вагітності організм майбутньої мами піддається різним змінам, у тому числі збільшується животик, додається вага. У ході розвитку вагітності зростає матка, відбувається розтяжка м’язів черевної стінки, внаслідок чого стає важко ходити. Саме для таких випадків призначений бандаж – і вагітність не буде створювати такі незручності для організму жінки.

Що ж являє собою допологовий бандаж?

Навіщо потрібен бандаж при вагітності? Бандаж – це спеціальне пристосування, яке забезпечує підтримку живота, без тиску на нього, а так само сприяє правильному положенню плоду і перешкоджає передчасному його опусканню. За допомогою бандажа можна зменшити відчуття втоми, стомлюваності, важкості в тілі і ногах, а також різних болів.

Правильно підібраний бандаж сприяє зняттю навантаження з хребта і запобігає болю в області попереку, полегшує ходьбу і попереджає утворення розтяжок.

Сучасні бандажі надають значну допомогу при загрозах передчасних пологів, роблять менш імовірними можливі ускладнення при самій вагітності та пологах.

Допологові бандажі, їх види.

Найбільш поширені такі варіанти допологових бандажів:

 • Бандаж у вигляді трусиків

Бандаж-трусики з підтримуючою еластичною вставкою над животом. Одягати слід в горизонтальному положенні для зменшення тиску на верхню частину живота і збільшення на нижню. Незручність полягає в частому пранні. Можна придбати декілька подібних бандажів. Він дуже зручний і простий у носінні.

 • Бандаж-пояс

Еластична стрічка, яка вдягається поверх нижньої білизни. Регулювання облягання виконується за допомогою бічних клапанів «на липучці». Одягати такий бандаж можна стоячи або лежачи. Він дозволяє фокусувати матку, не створюючи тиску зверху. Не закриваючи живіт повністю, зручний для носіння влітку.

 • Універсальний або комбінований бандаж

Застосовують як до пологів, так і після. Це тканинний прогумований пояс, що застібається за допомогою «липучок». У період до пологів широка частина фіксує спину, а вузька, закріплюючись під животом, притримує його. У післяпологовому періоді пояс носиться навпаки – широкою частиною торкається живота, а вузькою – спини. Це не тільки універсальність, але ще й економія.

Коли носити бандаж при вагітності

Навіщо потрібен бандаж при вагітності? Як правило, носіння бандажа рекомендується з 20-24 тижня вагітності. Але іноді лікар може порекомендувати це або раніше, або пізніше, крім того лікар може проконсультувати вас, як правильно носити допологовий бандаж. Особливо актуальне застосування допологового бандажа в наступних випадках:

 • якщо є схильність до стрий (розтяжок);
 • при повторній вагітності, якщо черевна стінка сильніше і швидше розтягується;
 • при активному способі життя;
 • при викривленні хребта;
 • ослаблені м’язи тазового дна або передньої черевної стінки;
 • при остеохондрозі;
 • при варикозі;
 • багатоплідна вагітність;
 • загрози переривання вагітності;
 • при болях в спині та попереку;
 • деякі види акушерських патологій.

Якщо у Вас немає подібних ознак, від застосування бандажа краще утриматися, так як природою все передбачено, і організм жінки цілком пристосований щоб виносити плід без додаткової підтримки.

Кому і коли не можна носити бандаж

Але при цьому є і заборони для носіння бандажа. Якщо Ваш малюк зайняв неправильне положення (сів на попу), то бандаж створить серйозні перешкоди для його правильного розташування перед пологами. Але якщо малюк перекинувся, прийнявши потрібне розташування (головкою вниз), то бандаж допоможе утримати його в такому стані, за умови що ви правильно носите бандаж.

Якщо лікарі не накладають заборони на носіння Вами бандажа, а Ви вирішили його застосовувати, нічого в цьому страшного немає. При правильному його використанні допологовий бандаж і вагітність при здорових показниках цілком поєднуються, не створюючи загрози ні майбутній мамі, ні малюкові.

Де придбати бандаж

Придбати бандажі для вагітних (до- і післяпологові) ви завжди можете як в медтехніці, так і онлайн. Для цього необхідно знати свій розмір і проконсультуватися з лікарем, який вид бандажу вам підійде найкраще.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...