Навіщо сучасним жінкам потрібні курси підготовки до пологів?

Курсів для вагітних зараз досить багато. В основному курс для майбутніх мам складається з психологічних тренінгів, дихальної гімнастики, фітнеса, лекцій про правильне харчування, і догляд за новонародженими, занять в басейні, показу документальних зйомок пологів.

На уроках обов’язково розказують, як пологи починаються, що чекає жінку під час і після пологів, як взаємодіяти з медичним персоналом в пологовому будинку, як підготувати груди до лактації, відпрацьовується техніка розслаблення, яка може використовувати під час схваток.

І тато теж

Жінка готується стати матір’ю довго, і не тільки фізіологічно, але і психологічно. Але ж і татом в одну мить стати неможливо, до цієї ролі теж треба готуватися. До того ж під час вагітності жінці як ніколи потрібні розуміння і підтримка найближчої людини. Якщо майбутні батьки разом проживають, осмислюють вагітність і підходять до пологів упевнені в своїх силах, то у момент появи малюка сім’я знаходить себе в новій якості.

Багато шкіл готують чоловіків не тільки до майбутнього батьківства, але і до активної участі в пологах. Викладачі пояснюють, як підтримати жінку, робити нею масаж, як поводитися на різних етапах пологів. Питання про те, чи варто народжувати з чоловіком, кожна сім’я вирішує сама, але одне, безперечно: щоб сумісні пологи пройшли успішно, майбутньому татові потрібна ґрунтовна підготовка. Тоді під час пологів він стане

не стороннім спостерігачем, а помічником.

Як вибрати?

Отже, ви вирішили позайматися в батьківській школі. Встає питання: "У якій?" При виборі варто врахувати три основні моменти.

1. Географія. Ніж зручніше добиратися до школи, тим краще.

2. Принципи, яких дотримуються співробітники школи, повинні вас повністю влаштовувати.

3. Вартість. Не забудьте заздалегідь з’ясувати ціну основного курсу, а також додаткових занять.

Уміння народжувати

На думку фахівців, підготовка до пологів потрібна з кількох причин.

Уміння народжувати формується у момент народження дівчинки. Цей факт підтверджений експериментами з шимпанзе, у яких провели медикаментозні пологи. Коли дитинчата підросли, то самостійно відтворити потомство вони не змогли. Курси для вагітних і потрібні, перш за все, для реставрації уміння народжувати. В процесі занять відновлюється пам’ять тіла на рівні підсвідомості. Статистика свідчить: з підготовлених матусь тільки 20 % потребують медикаментозного втручання або кесаревого розтину, а серед непідготовлених, ця цифра досягає 80%.

У батьківських школах учать контролювати свою свідомість, входити в особливий родовий стан без застосування ліків.

Пологи – велике фізичне навантаження. Тренована жінка значно легше справиться з цією важкою роботою. Тому під час вагітності украй важливе відповідне фітнес-навантаження.

Дихальні психотехніки, яким навчають на курсах, підвищують стійкість малюка до гіпоксії – кисневого голодування. Під час природних пологів скорочення матки знижує кровообіг, а значить, і надходження кисню до малюка на 30-40 %. Це фізіологічна норма. Стимулюючі ж схватки знижують потік кисню на 90 %, тобто відбувається фактична затримка дихання. Результатом стає гіпоксична травма. Тренована жінка збільшує час комфортної затримки дихання з 30-40 секунд до 1. 5-2 хвилин, а значить, і малеча може витримати важчі умови народження.

Джерело: www.mamashka.com.ua

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...