• Без категорії

Навіщо окситоцин під час пологів?

Навіщо окситоцин під час пологів?Для посилення скоротливої активності матки при слабкості пологової діяльності лікарі-акушери нерідко використовують різні препарати. Найвідомішим дотепер залишається окситоцин.

Окситоцин — це складний по структурі гормон, який утворюється в головному мозку і виконує в організмі функції, пов’язані з пологами і лактацією. З головного мозку з потоком крові окситоцин потрапляє до органів-мішеней — матці і молочним залозам, здійснюючи на них свою дію. Окситоцин робить стимулюючий вплив на гладку мускулатуру матки, підвищуючи її скоротливу активність.

Але за якими б свідченнями не призначався окситоцин, його застосування допустиме тільки при адекватному лікарському контролі, причому застосування окситоцину як ініціатор або стимулятор пологів може здійснюватися тільки в стаціонарі. При цьому окситоцин вводиться таким чином, що темпи відкриття шийки матки не відрізнялися від таких, що спостерігаються при нормальних пологах, оскільки і для матері, і для плоду надмірна стимуляція скорочень матки вкрай небезпечна.

Для профілактики ускладнень від застосування окситоцину строго дотримують дозування препарату і режим введення. Доза введення окситоцину залежить від свідчень до його призначення. Для ініціації пологів, як правило, потрібна велика доза, а для посилення перейм — менша. При розвитку достатньої пологової діяльності швидкість введення розчину окситоцину зменшують до мінімальної підтримуючої дози.

Протягом всього періоду введення окситоцину для контролю пологової діяльності і стану плоду акушери визначають силу скорочень матки і частоту скорочень серця плоду. При погіршенні стану плоду, яке діагностується по зміні його серцебиття, і за відсутності умов для швидкого закінчення пологівя через природні родові шляхи, а також при неефективності пологостимуляції здійснюють кесарів розтин.

http://ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...