• Без категорії

Навіщо мені стільки води?

Навіщо мені стільки води?

З погляду фізіології, це цілком зрозуміло: по-перше, рідина необхідна малюку, що росте; по-друге, із збільшенням терміну вагітності збільшується і об’єм навколоплідних вод, що захищають малюка; по-третє, в організмі майбутньої мами відбувається збільшення об’єму циркулюючої крові; і, нарешті, організм готується до пологів – заходу, пов’язаному з великою втратою рідини.

У першій половині вагітності пити треба багато! Рясне пиття (близько 2 л в добу) допомагає справитися і з токсикозом, і із замками, заповнити дефіцит води, який виявляється утомленістю і сухістю шкіри, нігтів і волосся.
Вода необхідна і для поліпшення обміну речовин, для правильної роботи кишечника, для хорошого самопочуття, життєвого тонусу, підтримки нормального артеріального тиску (яке у багатьох знижується в першому триместрі), адекватного сну.

Але, бажаючи угамувати спрагу, важливо звертати увагу на вибір напою, оскільки не кожний з них є корисним. Ми детально не зупинятимемося на тому, чому майбутнім мамам не варто пити пиво, квас, а також солодкі газовані напої, оскільки це не просто шкідливо для малюка, а ДУЖЕ шкідливо. Поговоримо про те, що практично щодня присутній на нашому столі і від чого через об’єктивні причини варто відмовитися.

Почнемо з кавою. Він володіє сечогінною і зневоднюючою дією, погіршує самопочуття, пов’язане з недоліком рідини в організмі. Крім того, кава підсилює серцебиття, яке і так часто турбує вагітних, і підвищує артеріальний тиск, що під час вагітності достатньо небезпечне.

Не варто захоплюватися і сподіваємося, як чорним, так і зеленим. Чашка міцного свіжозавареного чаю містить більше кофеїну, ніж така ж чашка кави. Зелений чай, хоча і володіє брехливо світлим кольором, що асоціюється з меншою фортецею, містить достатню кількість кофеїну, так що ідея про його корисність під час вагітності більше схожа на міф. Оскільки без чаю сучасній жінці важко обійтися, то залишається порадити лише одне: вибирайте хороший чай, правильно заварюйте його і не зловживайте кількістю випитих чашок. Ще краще замінити звичний чай відваром з дозволених під час вагітності трав, фруктовим чаєм.

Як бути з соками? Питання спірне, тому що сік соку ворожнеча. Постарайтеся зменшити в своєму раціоні соки, що пакетуються, у виробництві яких використані ароматизатори, консерванти і інші “добавки”. Звичайно, ідеальний варіант – готувати собі соки самостійно, але в цьому випадку слід бути упевненою як використовувана сировина.

Найкращим і безпечнішим джерелом рідини для людини була і залишається чиста вода: вона краще всього угамовує спрагу і благотворно впливає на роботу нирок, менше в порівнянні з іншими рідинами затримується в організмі, не має протипоказань і побічних ефектів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...