• Без категорії

Навіщо дітям кубики?

Навіщо дітям кубики?Сьогодні у відділах дитячих іграшок очі розбігаються від запропонованого асортименту. Але на полицях не завжди можна знайти добре знайомі всім нам з дитинства кубики, які вашому малюку можуть дати дуже багато.

Знайомство з цією забавою варто починати задовго до того, як малюк буде здатний побудувати першу в своєму житті піраміду або башточку. Вже з піврічного віку малюку дають невеликі кубики, це сприяє розвитку дрібної моторики рук. Адже для того, щоб утримати його в ручці, необхідна злагоджена робота практично всіх дрібних м’язів руки.

До року діти вміють ставити один кубик на іншій або викладати уздовж однієї лінії. Так дитина вчиться підбирати предмети по одній ознаці, вибирати потрібний йому елемент серед інших, сполучати частини в ціле. При цьому вдосконалюється логічне мислення, координація рухів і довільна увага.

Вже до 1,5-2 років карапуз з гордістю зводить башточки різних розмірів і кольорів, вивчає букви по викладених в ряд кубиках. На одному кубику може вміщатися цілих шість кольорів, а значить, малюк стикається з тим, що йому потрібно вибирати з них тільки один, відповідний для башточки жовтого або червоного кольору.

Для дітвори від 2,5 років і до самої школи актуальні кубики з картинками. Це можуть бути звірятка, пташки, квіточки або герої улюблених казок. Вони розвивають мислення, увагу і пам’ять малюків. По кубиках з казковими персонажами малюк може розказувати вже знайомі йому казки і навіть придумувати свої власні.

Якщо ваша дитина вже готова до сприйняття початкових геометричних понять, спробуйте пояснити йому, що куб складається з 6 однакових квадратиків, які називаються його гранями, наочно продемонструвати це допоможуть кубики-трансформери, що розбираються.

З часом малюк сам навчиться розбирати і збирати такий кубик, а це вміння не просто буде вдосконаленням дрібної моторики, але і дасть дитині перше розуміння тривимірності простору.

Ви з малюком можете позмагатися один з одним, у кого вище або рівніша виходить башточка, або хто швидше збирає кубик.

З пластмасовими кубиками можна сміливо відправлятися навіть у ванну. Там ваш пустун теж може багато чому навчитися. Наприклад, взнає, що кубик не тоне, а плаває на поверхні, що, чим більше розмір кубика, тим складніше опустити його на дно наповненої ванни, адже вода буде вперто цьому чинити опір.

При багатій фантазії, варіантів занять з кубиками нескінченна множина. Головне, щоб і вашому малюку, і вам самим було цікаво і весело, тоді ви обидва неодмінно отримаєте величезне задоволення від цієї, з першого погляду незатійливої іграшки.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...