Наведіть порядок у косметичці: терміни зберігання косметики

Наведіть порядок у косметичціМало хто зважиться з’їсти шматочок торта або вершкового масла, знаючи, що термін їхньої придатності минув. Навіть коли зовнішніх ознак зіпсованості немає, зрозуміло, що такі продукти являють ризик отримати серйозне отруєння. Несвіжа косметика теж шкодить!

Прострочена косметика може викликати алергічні і важкі шкірні реакції. Продукція з вичерпаним терміном придатності перестає відповідати заявленим властивостям: змінюються колір, запах, консистенція, текстура. Звучить переконливо, давай перевіримо косметичку.

Туш для вій

Найбільш небезпечні засоби – ті, що використовуються для макіяжу очей, у тому числі і туш для вій, тепле вологе середовище сприяє розмноженню бактерій. В ідеалі її потрібно міняти кожні два місяці, незважаючи на те, що торгові марки гарантують великий термін придатності, від 6 до 12 місяців. Це привід спробувати щось нове, адже виробники не припиняють балувати нас новинками.

Помада

Максимальний термін придатності губою помади – півтора року. З часом склад помади починає змінюватися, рослинні масла псуються, рідини випаровуються, віск підсихає. Стара помада ляже нерівно і буде дратувати чутливу шкіру губ. На помаді легко уживаються стафілокок, хламідія і збудник герпесу, тому не користуйся і пробниками в магазинах. Так, і рік користуватися однією помадою нецікаво, про нас подбали виробники косметичних засобів і представили нам величезну різноманітність кольорів, відтінків і модних новинок.

Тіні для вій

Термін придатності декоративної косметики для повік теж невеликий. Сухі тіні зберігаються 2-3 роки, кремоподібні – рік-півтора.

Тональний засіб і пудра

Рідка тональна основа стає небезпечною через півроку після початку використання, її вологе середовище благодатне для поширення бактерій. Тим не менш, тональним засобом на рідкій основі можна користуватися протягом двох років. Сухі коректори, рум’яна, компактні пудри можна зберігати максимум два роки. Розсипчасту пудру – 2-3 роки.

Лак для волосся

Мабуть, сама довгограюча косметика. Якісний лак для волосся може прослужити до 5 років.

Контурний олівець

Олівець – така ж індивідуальна річ, як і зубна щітка. Нікому не давай його на тимчасове користування. Термін придатності контурного олівця для очей, брів, губ – не більше півтора року.

Туалетна вода і парфуми

Парфумерна продукція конвертується за допомогою алкоголю, і при неправильному або тривалому зберіганні псується. Для того, щоб твій улюблений аромат не перетворився у щось незрозуміле, завжди зберігай флакон в темному місці і старайся уберегти його від перепаду температур. І, звичайно, відкриваючи запашну покупку, не викидай коробочку – парфум повинен зберігатися в ній. Стандартний термін придатності парфумерної продукції – 2 роки.

ТАКОЖ ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ:

Губки для макіяжу потрібно промивати після кожного використання і сміливо викидати через місяць, а всі пензлики – мити з милом щонайменше раз на тиждень.

Натуральна косметика зберігається не більше 6 місяців, природні компоненти в’януть в рази швидше, ніж синтетичні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...