Навчаємо дитину на кухні

Навчаємо дитину на кухніНайчастіше робота на кухні для дітей справжнє табу. Занепокоєння батьків зрозумілі, адже кухня є місцем підвищеної небезпеки. Ножі, гаряча плита, різна електрична кухонна техніка – все це може представляти серйозну загрозу для дитини. Все ж є безліч плюсів, якщо батьки будуть дозволяти своїм чадам допомагати готувати. Які?
5 «за» спільної з дитиною роботи на кухні
1. Взагалі вміння готувати вже саме по собі є відмінною навичкою, що безсумнівно, стане в нагоді дитині і в дорослому житті. Ті діти, які допомагають на кухні, з часом стануть більш впевненими в собі і самостійними.
2. Важливо, щоб дитина не була просто пасивним глядачем. Не потрібно обмежуватися тільки поясненнями того чи іншого етапу приготування їжі. Необхідно доручати синові або дочці роботу, яка їм під силу. Наприклад, нарізати або очистити овочі, що-небудь просіяти, розмішати або розкачати тісто. Так малюк розвине мислення, творчі здібності, зможе більш вміло вирішувати проблеми. Крім того, він навчиться терпінню, адже і у дорослих не все виходить з першого разу.
3. Доручаючи малюку певні завдання на кухні, можна навчити його бути більш відповідальним і вміло ладити з іншими, працювати в колективі.
4. Щоб було цікавіше, можна спробувати приготувати разом з дітьми блюдо, використовуючи рецепт. Це буде хорошим тренуванням, адже необхідно буде порахувати, що-небудь виміряти, проконтролювати час і логічно подумати.
5. Найголовніше, займаючись з дитиною спільною справою, її одночасно можна навчати і виховувати. Кухня може стати підходящим місцем, щоб пояснити правила безпеки. Крім цього, в такій обстановці малюкові буде легше розкритися. Так батьки зможуть відверто розмовляти з ним, дізнаватися, чим живе і цікавиться їхня дитина. Все це, безсумнівно, дуже згуртує родину і зробить її більш дружною.
Важлива безпека
1. Залежно від віку, необхідно пояснювати дитині про небезпеки приготування їжі.
2. Ніколи не дозволяйте малюкові одному користуватися кухонним приладдям, перш ніж він не навчиться безпечно з ними поводитися.
3. Необхідно стежити, щоб ножі завжди були гострими. Робота тупим ножем може збільшити ймовірність порізів, оскільки потрібно буде на нього сильніше натискати.
4. Не забувайте про ризик отримати опіки. Щоб цього не сталося, потрібно вимикати плиту або духовку відразу ж після закінчення приготування. Гарячі каструлі необхідно ставити так, щоб дитина випадково не зачепила їх і не перекинула вміст на себе.
Такі нескладні правила допоможуть зробити кухню безпечним і цікавим місцем для дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...