Настав час пояснити як народжуються діти

Настав час пояснити як народжуються дітиБатьки найважливіші люди в житті кожної дитини. Саме батьки вчать всьому, відповідаючи на величезну кількість питань, саме їх думка враховується в першу чергу. Але ось настає момент і дитина запитує те, що, зазвичай, призводить батьків у замішання. «Мамо, а як народжуються діти?» І ось мама починає щось говорити, але думок так багато і кожна з них здається невдалою, а хочеться все піднести правильно. І замість цікавої розповіді, виходить спроба щось пояснити, яка починається і закінчується словами: «Ну, як би тобі це сказати …».

Щоб не опинитися в такій ситуації продумайте, що ви будете говорити, заздалегідь. Не будьте наївними, не думайте, що у вас є ще рочки 3-4 в запасі. Якщо дитина запитала у вас про секс, і не отримала на це ніякої відповіді, повірте, з’ясування, що ж це таке, стане його єдиним заняттям на найближчий час. Цікавість – це нормально. І також нормально те, що дитина цікавиться новим. Якщо ви відповісте дитині на зрозумілій для неї мові, їй не доведеться шукати відповіді в інших місцях, наприклад, в дитячому садку, школі або у дворі.

Так що ж сказати? Багато що залежить від віку дитини. Якщо дитині 3-4 роки, скажіть їй, що діти з’являються з маминого живота або їх приносить лелека. Для малюків цього достатньо. Старші діти починають питати «як народжується дитина?». Можна сказати, що у мами внизу живота є спеціальне місце, через яке діти виходять на світло. Тут, як раз, можна дитині пояснити, що у кожної людини є місця, які не можна показувати всім і кожному. Не треба залякувати його, говорити, що це соромно. Кажете, що це дуже особисте, стосується тільки однієї людини. Діти старшого віку вже питають, як дитина з’являється у мами в животі. Відповідайте спокійно, що тато дає мамі насіннячко, мама його приймає і дитина з’являється в животі. Розповісти про це можна по-різному, головне щоб це було зрозуміло дитині.

Важливо також як ви будете все це говорити. Якщо під час розповіді, у вас будуть трястися руки, а піт текти струмком, дитина злякається: «Що ж це я таке запитав, що тато так розхвилювався? Що ж це за жах такий цей секс? ». Будьте спокійні і впевнені в тому, що ви говорите. Говоріть з дитиною на зрозумілій йому мові. Якщо дитина не запитує, ви не вдавайтеся в подробиці. Не сваріть малюка за те, що він у вас «таке» питає. Непристойним це питання здається тільки вам, так як ви доросла людина, багато чого бачили і знаєте. Дитина нічого не знає, для нього це питання не відрізняється від будь-якого іншого. Якщо ви йому скажете: «Як ти можеш таке питати !? Це ж непристойно! », Будьте впевнені, він більше у вас нічого не спитає. Для дитини незрозуміло, чому питання виявилося непристойним. Які гарантії, що на інші його питання ви не відреагуєте так само.

Ви вважаєте, що вам пощастило. Вашій дитині вже 7 років, а вона ні разу не запитала про «це». Ви думаєте, пощастило? Задумайтеся про те, що можуть розповісти вашій дитині старші хлопчаки у дворі про секс і про появу дітей на світ. Розповісти можуть все що завгодно, і це буде основа його знань. Краще самі заведіть розмову про появу дітей, розкажіть, так скажемо, свою версію. Потім у дворі ваша дитина почує ще багато різного з цього приводу, але це вже буде не єдине і не перше, а значить, не все так однозначно і є варіанти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...