• Без категорії

Народжуємо стоячи

Народжуємо стоячи

Не існує однозначної думки з приводу того, як саме краще народжувати: у вертикальному або горизонтальному положенні. В обох методів є як свої прихильники, так і затяті противники. Класичним варіантом на сьогоднішній день є пологи лежачи. Але оскільки все частіше майбутні мами воліють альтернативні методики, то наша стаття сьогодні присвячена саме їм.

Хочеться зауважити, що вертикальні пологи були чи не єдиним способом дати дитині життя протягом багатьох століть. У багатьох великих музеях, ілюструють історичні епохи, починаючи від стародавнього Єгипту до пізнього європейського середньовіччя, ви легко знайдете експонат у вигляді спеціального дерев’яного «пологового» стільця.

Перші офіційно зареєстровані пологи лежачи відбулися у Франції з легкої руки Людовика XIV. Одна з його фавориток готувалася привести на світ королівського нащадка. І вінценосний батько забажав спостерігати за процесом у всіх подробицях. Тому жінку поклали на спину. Але використовувати горизонтальну позицію масово стали тільки в минулому столітті.

Чому це сталось? Справа в тому, що раніше результат пологів залежав виключно від Бога і самої жінки. Повитухи виконували лише допоміжну функцію: підхопити дитину, щоб не забилась, перерізати пуповину і т.д. І лише зовсім недавно лікарі дійсно навчилися впливати на процес. А для того щоб мати можливість активно реагувати на ситуацію, породіллю необхідно було укласти на спину.

Як проходять пологи «стоячи»

Насправді, не існує єдиної пози для такого випадку. Першу частину пологів, як і в класичному, горизонтальному варіанті, жінка ходить по кімнаті. Потім приймає ту позицію, яка найбільш зручна для неї в даній ситуації. Вона може бути спрямована як на прискорення, так і на уповільнення сутичок.

Варіанти положень тіла вивчаються майбутніми мамами під час підготовчих курсів. Що стосується медперсоналу, то він також повинен бути спеціально навчений і мати ліцензію для прийняття нестандартних пологів.

Вертикальні пози для сутичок

Найбільш поширені положення стоячи, напівсидячи, рачки або колінах, з опорою на руки або на спинку крісла. Заключний етап пологів може проходити на акушерському стільці. А період сутичок переноситься значно легше на спеціальному м’ячі. При цьому рекомендується не просто сидіти, а потроху обертати стегнами і акуратно пружинити ногами. Це частково зніме больовий синдром і прискорить розкриття матки. Акушер повинен уважно стежити за процесом, жінці, починаючи з певного моменту сидіти в пологах заборонено.

Якщо ви маєте намір народжувати з чоловіком, то гарною ідеєю буде спертися на його плечі. Ще краща поза – встати спиною до чоловіка, спершись на нього. Чоловік при цьому підтримує жінку під пахви.

Ці нехитрі дії дозволяють скоротити період сутичок на 2-3 години.

Положення під час потуг

Найбільш анатомичною вважається поза рачки, коли ноги породіллі розведені широко в сторони, а руки спираються на плечі партнера, спинку крісла, стіну або ще щось. Час від часу рекомендується привставати для розслаблення гомілок і опускати голову, щоб дати відпочити плечам.

Сила земного тяжіння сприяє швидким і легким пологам. Але такий варіант допускається тільки при головному передлежанні дитинки. Крім того, іноді необхідно злегка зменшити темп потуг. У цьому випадку також краще лягти на спину.

Коли вертикальні пологи не рекомендуються

  1. При будь-яких ускладненнях здоров’я мами або дитини в період вагітності.
  2. При тазовому або ножному передлежанні плоду.
  3. Якщо у мами занадто вузькі стегна.
  4. Коли малюк великий.
  5. При другій і подальших вагітностях. Родова діяльність в них і так досить сильна, тому стрімкі пологи можуть призвести до поривів промежини і травм дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...