• Без категорії

Народжувати після 35…

Народжувати після 35…

Зараз багато жінок вважають, що вони без шкоди для себе можуть відкласти народження дитини до певного часу. Проте в більшості випадків жінки не по своїй волі пізно народжують дітей, що пов’язане з безплідністю, пізнім вступом до браку або вторинного заміжжя.

Вагітність після 35 років, звичайно, не може бути повністю вільна від ризику, але він буває не так великий і у багатьох випадках його можна звести до мінімуму.

Ось які моменти слід врахувати не дуже молодій жінці, якщо вона хоче вперше народити.
Перше, вам може виявитися важко завагітніти. Щоб зачати, може потрібно 6-12месяцев замість звичних чотирьох. Але велика небезпека, яка підстерігає першородящу жінку старшого віку, пов’язана з народженням дитини з генетичними відхиленнями, особливо з синдромом Дауна.

Статистика показує, що для 40-річної жінки небезпеку народити дитини з хворобою Дауна в дев’ять разів більше, ніж для 30-річної.

У жінок старше 35 років частіші, ніж у молодших, виникають ускладнення із здоров’ям під час вагітності, особливо це торкається діабету і високого кров’яного тиску, які взагалі властиві людям старшого віку. Такого роду ускладнення спостерігаються приблизно у 6 відсотків жінок старше 35 років порівняно з 1,3 відсотки у молодших. За статистикою, у жінок старшого віку також підвищується небезпека ускладнень вагітності, включаючи відшарування плаценти і патологічний стан плоду, які вимагають медичного втручання і можуть мати дуже серйозні наслідки для здоров’я, як матері, так і дитини.

Збільшується і вірогідність викидня. Пологи можуть бути важчими і затяжними, а це при нинішній поширеності кесарева розтини – основні свідчення для нього. Але всі ці види небезпек можуть бути зведені до мінімуму, якщо жінка, яка, ймовірно, ретельно планує вагітність, наперед підготує себе фізично до майбутньої вагітності. Органи плоду формуються в перші 12 тижнів вагітності, і в цей час плід понад усе уразливий, вважають лікарі, тому, якщо ви до того, як завагітнієте, правильно харчуватиметеся, відмовитеся від сигарет і алкоголю, кофеїну і наркотиків, прийматимете вітаміни і займатиметеся фізичними вправами, ви збільшите свої шанси легко і добре перенести вагітність і народити здорову дитину.

Але вагітність – не час для початку фізичних занять, попереджають лікарі. Потрібно фізично підготувати себе до майбутнього до того, як ви завагітнієте, тоді вам легше буде справитися з проблемами, якщо вони виникнуть.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...