Народити і перемогти біль!

Народити і перемогти біль!Багато жінок роблять епіляцію, катують себе в спортзалах і добираються додому по темних вулицях, не боячись маніяків, але при цьому приходять в жах при слові «пологи». Їм малюються картини жахливих страждань, виснажуючих спазмів і пекельних криків. Стоп! Пологи можуть пройти зовсім по-іншому

Як показали дослідження фахівців, болі при пологах обумовлені самим процесом лише на 30%. У іншому вони з’являються по ряду інших причин. Наприклад, неприємності можуть виникнути під час народження величенької дитини, через порушення циклу і хворобливих менструацій, при передчасних або перших пологах, після виливання навколоплідних вод, після застосування препаратів (окситоцин), що скорочують матку, а найголовніше – при недостатній психологічній підготовці. На думку медиків, родові болі на 70% обумовлені… страхом. Річ у тому, що, коли вагітна страждає невідомістю в очікуванні "смертних мук", в кров викидається гормон стресу – адреналін. Під його дією розвивається ішемія – спазм судин і м’язів, нерви матки здавлюються, виникає дефіцит живильних речовин і кисню в крові. Ці процеси і приводять до виникнення болів.

7 способів розслабитися

Якщо хочеш, щоб поява малюка на світ стала не кошмаром, а найпозитивнішим спогадом в твоєму житті, почитай спеціальну літературу, а краще – запишися на курси підготовки до пологів, які зараз відкриті при багатьох лікарнях (список установ можна глянути на сайті http://medindustr.com/) і жіночих консультаціях. На заняттях майбутні мами і тата навчаються правильній поведінці, диханню і способам самообезболювання.

1. Поділися труднощами

Пологи – це випробування. Тому важливо знайти людей, які могли б розділити з тобою майбутні труднощі. Найнадійніший спосіб – запросити персонального акушера-гінеколога. Його присутність на пологах здатна істотно укріпити твою віру у те, що все буде добре (адже поряд професіонал!). Але врахуй, що для лікаря пологи – це робота, і, щоб її виконувати якісно, він повинен бути гранично уважним. Тому постарайся не відволікати його задушевними розмовами і не закликай до співчуття. Краще, якщо психологічну підтримку в цей непростий період візьмуть на себе чоловік, подруга або особистий психотерапевт.

2. Вибери зручну позу

Звичайно найхворобливіший – перший період пологів, коли відбувається розкриття шийки матки. Спочатку перейми по інтенсивності можуть порівнятися з неприємними відчуттями під час менструації. Поступово вони частішають, стають тривалішими і сильнішими. Регулювати їх ти не зможеш, зате в твоїх силах управляти власним болем. У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони (ВОЗ) здоров’я сказано, що жінка за відсутності протипоказань має право вільно вирішувати, яке положення їй прийняти під час пологів. Вдало вибрана поза знімає велику частину хворобливих відчуттів. Як правило, майбутні мами вважають за краще під час схваток ходити, сидіти на спеціальному гумовому м’ячі або стояти, спершись на спинку ліжка, стіл або підвіконня. Можна скоювати похитуючі рухи стегнами (як би пританцьовувати). Це сприяє розслабленню промежини, знімає неприємні відчуття, допомагає розкриттю шийки матки. Можливо, ідеальними для тебе виявляться варіанти "рачки" або "сидячи на стільці з широко розведеними ногами". Якщо ти втомилася і вирішила прилягти, краща поза – на боку з подушками під грудьми і між ніг. У положенні "на спині" у тебе може знизитися тиск, закрутитися голова і навіть відбутися втрата свідомості. Крім того, така поза зменшує інтенсивність маткових скорочень, а значить, подовжує весь процес.

3. Прийми душ

При відсутності протипоказань і наявності в пологовому будинку відповідних умов можна на самому початку пологів прийняти теплу (але не гарячу!) ванну або душ. Водні процедури (не плутай з пологами у воді) зменшують больові відчуття, допомагають розслабитися і відпочити між сутичками. Після того, як відійдуть навколоплідні води, від ухвалення ванни краще утриматися, оскільки підвищується небезпека інфікування малюка і родових шляхів.

4. Співай – не замовкай

Пологи, особливо перші, – процес досить тривалий. Головні сили знадобляться у самому кінці, під час потуг. Тому між сутичками потрібно використовувати будь-яку можливість, щоб розслабитися самій і дати відпочити малюку. Хороший ефект може надати музика. Якщо хочеться співати – не соромся. Тільки попередь персонал, щоб він не хвилювався за твоє психічне здоров’я.

5. Зроби масаж

Масаж здатний значно полегшити біль. Робити його може сама жінка, хтось з медичного персоналу або близьких. По-перше, ця процедура допомагає розслабитися, по-друге, відволікає. В результаті хворобливі відчуття зменшуються. Ти сама повинна вибрати, який з прийомів масажу принесе полегшення. Можна обережно масажувати долонею нижню частину живота (від центру до боків) або розтирати кулаками поясницю і крижі. Розминки і натискання ямок над сідницями також надають знеболюючу дію.

6. Дихай правильно

Знеболюючим ефектом володіє правильне дихання. На початку схваток деяким жінкам легше дихати "по-собачому" – часто і поверхнево. Але все таки, щоб мінімізувати неприємні відчуття, краще зробити повний видих через рот, а потім вдихнути через ніс.

В кінці першого періоду пологів, коли головка дитини опускається вниз, хочеться потужитися, але робити цього ще не можна. Подолати бажання допомагає дихання на рахунок: спочатку, як завжди, повний видих і глибокий вдих, а потім декілька коротких вдихів-видихи (від 1 до 5 і в зворотному порядку) , що закінчуються довгим видихом через витягнуті в трубочку губи.

У другому періоді пологів при повному розкритті шийки матки відбувається вигнання плоду за допомогою потуг. На відміну від схваток жінка цілком може ними управляти (наприклад, затримувати). У цей момент для полегшення болю слід синхронізувати потугу і дихання і як ніколи уважно слідувати командам акушерки, яка захищає промежину від розривів, а дитини – від травм. Тужитися потрібно після глибокого вдиху, як би виштовхуючи малюка назовні за допомогою діафрагми. Для цього направляй свої зусилля вниз, у бік промежини, а не до голови. А ось чого не коштує робити, так це кричати і напружувати м’язи особи: сил витрачається багато, а дитині і тобі допомозі ніякій. Після потуги віднови дихання, постарайся розслабитися перед наступною серією.

7. Задій точки

Є ще декілька видів знеболення без прийому ліків – електроанальгезія, електроакупунктура і електронейростимуляція. Вони діють подібно точковому масажу. На поясницю кріплять електроди спеціально розроблених апаратів, які не "пускають" больові імпульси в нервову систему. На жаль, ці методи ефективні не для всіх жінок.

Джерело http://ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...