• Без категорії

Народити двійнят

Народити двійнят

Народити двійнят (а іноді і трійню) хочуть багато жінок, не дивлячись на те, що багатоплідна вагітність протікає важче і вимагає особливої пильності.

Але всі труднощі переважує певний ореол героїзму і бажання “відмучитися разом”.

Цікаво, що в останні двадцять років статистика про появу на світ двійнят, трієнь і більше значно зросла.
Народженням двійнят, трійні, рідше за чотири і п’ять малюків закінчуються пологи 0,5-2% жінок.

Чи є у вас шанс? Це залежить від декількох чинників:

1. Вік матері. Одна з причин зростаючої кількості появи двійнят – загальносвітова тенденція до пізніх пологів. Вірогідність народження двох і більш дітей зростає, якщо мати старша 35 років. (До речі, після 50-ти років цей шанс зростає ще більше).

На жаль, якщо вам менше 25-ти, то і шанси уполовину менше, ніж у тих, кому 35. Вся річ у тому, що з віком вихід яйцеклітини (овуляція) у жінки відбувається не в кожному циклі – і це абсолютно нормально. В результаті нереалізовані гормони, що впливають на овуляцію, накопичуються і вивільняються під час наступного циклу, стимулюючи вихід відразу декількох яйцеклітин.

2. Спадковість. Якщо у кого-небудь з ваших близьких або родичів вашого чоловіка є двійнят або близнята, то вірогідність народження декількох малюків відразу у вас надзвичайно висока (особливо, якщо спадковість є по лінії матері).

І, всупереч думці, що склалася, це необов’язково виявляється тільки через одне покоління – ви можете успадковувати ген, що відповідає за освіту у вашому організмі декількох яйцеклітин, здатних до запліднення.

3. Репродуктивні технології. Часто багатоплідна вагітність виникає у жінок, яким для лікування безплідності або при підготовці до штучного екстракорпоральному запліднення призначали гормональні ліки. Вони стимулюють вихід яйцеклітини у середині циклу і, якщо доза препарату виявляється для жінки дуже великою, з фолікула яєчника виходить не одна, а відразу декілька яйцеклітин. Як правило, “зайві” яйцеклітини лікарі видаляють. Але іноді самі жінки, по релігійних або інших мотивах, від цього відмовляються. Відомі випадки, коли в США і Ізраїлі породіллі породили одночасно шість або сім дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...