Наркотики та вагітність

Наркотики та вагітністьТривале вживання наркотиків призводить до негативних змін у фізичному і психічному здоров’ї людей. Наркомани страждають розладами травлення, відбувається ураження і руйнування печінки, активно відмирають клітини головного мозку, порушується діяльність серцево-судинної системи і т.д. При вживанні наркотиків відбувається значне зниження вироблення статевих гормонів (зменшується здатність до зачаття). І хоча статевий потяг при наркоманії прогресивно знижується, близько 25% наркоманів мають дітей. Які страждають різними важкими недугами і патологіями, викликаними прийомом наркотиків їхніми батьками. Деякі наркотичні речовини провокують негативні зміни ще в хромосомах статевих клітин, приводячи до розривів хромосом. Хромосомні аномалії завжди приводять до несприятливих наслідків для потомства. Більшість зародків з такими порушеннями в розвитку гинуть, але у живих формуються серйозні вади розвитку – каліцтва. Випадки смертності новонароджених дітей у жінок, які приймають наркотики досягає 80%

Токсична дія наркотиків на плід може бути безпосередньою (через пошкодження його клітинних структур) і непрямою (через порушення утворення гормонів, зміна слизової оболонки матки). Наркотичні речовини мають малу молекулярну масу і легко проникають через плаценту. Так як печінка плоду не достатньо розвинена наркотики повільно знешкоджуються і довго циркулюють в його організмі приносячи непоправні руйнування в системах і органах організму, що розвивається.

Якщо жінка під час вагітності приймає наркотики, то разом з нею наркотик приймає і дитина. У матері наркоманки, дитина теж стає наркоманом, і після пологів у таких дітей часто спостерігаються симптоми так званої «ломки», які виникають при відмові від прийому наркотиків і проявляються у вигляді сильної дратівливості і нервового збудження).

Прийом наркотиків в період вагітності призводить до таких ускладнень, як: різко зростає ризик народження мертвого плоду, викидня, відбувається зниження ваги новонародженого, затримка розумового розвитку, передчасні пологи, а також, може розвинутися синдром раптової смерті дитини (ризик синдрому раптової смерті при прийнятті у час вагітності опію підвищується в двадцять разів). Деякі наркотики (опій і кокаїн), приносять не тільки безпосередню шкоду в розвиток дитини, а й непряму, вони призводять до звуження кровоносних судин плаценти, тим самим обмежуючи постачання плоду киснем (подібно нікотину, викликають кисневе голодування плоду). Впливаючи на мозок дитини, кокаїн призводить до його підвищеної дратівливості. Марихуана, вживання якої під час вагітності вважалося безпечним для дитини, надає такий же вплив на розвиток плода, як і інші наркотики.

Вагітність накладає на жінку велику відповідальність. Тепер їй потрібно турбуватися не тільки про стан свого здоров’я, але й про здоров’я своєї майбутньої дитини. В ембріональний період, коли дитина особливо вразлива, вживання наркотиків непоправно негативно впливає не тільки на психіку, а й на весь наступний розвиток організму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...