НАЙПОШИРЕНІШІ МІФИ ПРО ВАГІТНІСТЬ

Коли жінка розповідає про свою вагітність, вона відразу ж чує безліч порад. Та не все, що говорять, правда. Ми підготували список найпоширеніших міфів, в які не варто вірити.

  1. Під час вагітності потрібно набрати 15 кг. Це правда, що збільшення ваги повинне проводитися із загальним запасом енергії приблизно 75 000 Ккал. Але це повинно відбуватися поступово і контролюватися. У першому триместрі потрібно збільшити калорії з додатковим щоденним споживанням 300 ккал, у другому 340 ккал і 452 ккал в третьому триместрі. Проте, збільшення ваги під час вагітності залежить від харчування в цей період. Тому майбутня мама не обов’язково повинна набирати певну кількість кілограм.
  2. Треба їсти за двох. Дієта майбутньої матері грає важливу роль в задоволенні потреб плоду і в забезпеченні його розвитку. Однак мова йде не про «подвоєння» споживання їжі, а про те, що дієта включає в себе необхідні поживні речовини для матері і майбутньої дитини. Цей помилковий міф про «їжі на двох» може викликати ускладнення під час вагітності та привести до складних патологій, таких як гестаційний діабет.
  3. Надмірна вага до і під час вагітності не впливає на дитину. Раціон жінки дуже важливий для розвитку дитини. Настільки, що серед жінок з високим індексом маси тіла існує більший ризик ускладнень.
  4. Вагітним жінкам заборонено пити каву. Це один з найпоширеніших (і помилкових) міфів про спосіб життя вагітних жінок. Доведено, що помірне вживання кави не викликає яких-небудь побічних ефектів або проблем у розвитку дитини.
  5. Вживання гострої їжі шкідливо для дитини. Ні, гостра їжа не робить негативного впливу на дитину. Проте, це може впливати на нудоту, наявність печії, що створює додатковий дискомфорт під час вагітності.
  6. Фізичні вправи можуть збільшити ризик викидня, можливі ускладнення, мимовільний аборт. Немає нічого поганого у фізичних вправах, за умови, якщо вони є помірними і регулярними протягом всього періоду вагітності. Численні дослідження показують, що спорт під час вагітності є позитивним, як фізично, так і психологічно.

 

 

 

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...