Найефективніші положення під час сутичок

Найефективніші положення під час сутичокУ часи, коли ми з вами з’явилися на світ, нашим мамам особливо вибирати не доводилося: що сказали, те й зробиш. Зараз же багато сучасних пологових будинків практикують велику кількість різноманітних варіантів: від класичних до пологів у воді. У кожного методу є свої прихильники і противники. Давайте спробуємо розібратися яке положення тіла мами найбільш ефективно на різних етапах появи малюка на світ.

Отже, перший період пологів

У цей момент організм жінки готується до появи немовляти. Малюк опускається до родових шляхів, розсуваються кістки тазу, щоб пропустити його, шийка матки розширюється. Мама відчуває періодичні досить сильні болі.

Багато лікарів рекомендують в цей момент прийняти вертикальне положення стоячи або, ще краще, в русі. У цьому випадку головка малюка буде тиснути на шийку, сприяючи її швидкому розкриттю. Таким чином болі закінчаться швидше.

Що можна порадити

Зіпріться об спинку стільця (або що там опиниться під рукою) і спробуйте зробити кілька повільних обертань тазом. У цьому випадку і головка малюка також пройде по колу вздовж шийки матки, в результаті розкриття відбудеться м’якше. Виконувати вправу можна за допомогою майбутнього тата.

Посидьте на великому спеціальному м’ячі, утримуючись за руки чоловіка. Непогано легенько «повібруйте» вгору-вниз або робіть рухи, аналогічні описаним вище, тільки сидячи.

Якщо малюк вже «на підході», але потуги ще не почалися бажано присісти на коліна чоловіка так, щоб промежину ні на що не спиралася. (Важливо не натиснути на голову дитинки).

У цей період рекомендують також встати на карачки, спершись руками, наприклад, об ліжко і злегка нахиляти таз вправо-вліво.

Якщо зовсім важко – допустимо просто полежати на боці, підігнувши одну ногу, а іншу відвівши в сторону.

Другий період пологів

Немовля починає найактивніші дії. Мама відчуває потуги, біль зменшується.

Існує декілька поширених поз: класична (лежачи на спині), вертикальна (стоячи на колінах або навпочіпки), лежачи на боці. Принциповий вибір положення тільки в тому випадку, коли у мами присутнє сильне відхилення в пропорціях таза. Тоді бажано використовувати саме останні варіанти. Хоча зазвичай в таких випадках лікарі перестраховуються і призначають операцію кесаревого розтину.

Особливості вертикальної і горизонтальної позицій

Лежачи жінка може розраховувати тільки на власні сили. У вертикальному положенні їй допомагає також маса дитини і сила земного тяжіння. Неспроста в деяких західних пологових будинках спеціальні акушерські крісла оснащені механізмом, що дозволяє, при необхідності, змінити кут нахилу. Але важливо враховувати, що тужитися у вертикальному положенні потрібно дуже акуратно інакше легко нашкодити собі і маляті.

Зазвичай після пологів жінці відразу вручають дитинку. Якщо мама лежить на спині, утримати її буде набагато простіше.

Крім того, якщо процес затягується, що не рідкість у первісток, то стоячи жінка може занадто швидко втомитися.

Історична довідка

На Русі в давні часи жінку під час сутичок змушували, в прямому сенсі слова, повзати по хаті, наприклад, відмикаючи всі скрині в будинку. Іноді через сволок перекидали відріз тканини так, щоб утворилася петля, яку просмикували під пахвами у майбутньої мами, дозволяючи їй трохи повисіти.

Народжували в основному в лазні. Причому найбільш поширеною позою тоді була вертикальна – на колінах.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...