НАЙЧАСТІШІ ПРИЧИНИ СІМЕЙНИХ СВАРОК

Сімейні сварки – явище звичайне. Це й не дивно, так як людям з різними характерами і вихованням доводиться жити разом і ділити навпіл радощі й прикрощі. Це нормальне явище, але, напевно, кожен мріє, щоб кількість конфліктів зменшилася. Для цього потрібно розібратися, через що сваряться пари, які є шляхи вирішення таких проблем, що робити в тих чи інших ситуаціях.

Причини сімейних сварок

Часто буває дуже складно зрозуміти причини розбіжностей, через що все починається. У суєті і побутової метушні претензії один до одного наростають в геометричній прогресії, і подружжя втрачають взаєморозуміння.

Найпоширеніші причини сварок:

 • розбіжності з приводу поглядів на виховання дітей;
 • різниця в потребах і ставлення до кар’єри та інших сфер життя;
 • неправильний розподіл ролей в сім’ї;
 • сімейний бюджет;
 • погано налагоджений сімейний побут;
 • втручання батьків подружжя в життя своїх дітей і онуків;
 • боротьба за владу чи верховенство;
 • неправильне ставлення один до одного, недотримання моральних принципів;
 • егоїзм по відношенню до оточуючих;
 • хвороби та інші особливості подружжя;
 • психологічні проблеми комунікацій;
 • банальні ревнощі.

Цікаво, що статистика показала, що головною причиною скандалів і сварок є, як це не сумно, гроші. Найчастіше дружини бувають незадоволені зарплатами чоловіків, а чоловіки, в свою чергу, – витратами дружини.

Також нерідко сварки провокує побут. Як правило, спочатку всі турботи і клопоти в радість. Але з плином часу сварки можуть виникати навіть через такі дрібниці, що хтось не виніс сміття або вчасно не помив посуд. Побутові питання – це невід’ємна частина життя, і їх потрібно налагодити, щоб всім було зручно і комфортно. Подружжя повинні домовитися між собою, розподілити обов’язки, це сильно спростить життя.

Сюди ж можна віднести звички, які спочатку здаються милими, але з часом починають сильно дратувати. Це можуть бути горезвісні шкарпетки, залишені під диваном чоловіком, або звичка дружини багато говорити по телефону. З роками це нагнітає обстановку. Якщо чоловік або дружина бачить в своїй половинці 2-3 дратівливих звички, то психологи вже починають говорити про родинну кризу. У таких випадках потрібно спокійно поговорити один з одним про це і тим самим запобігти виникненню подальших скандалів.

Сімейна сварка псує настрій не тільки подружжя, але і дітей, якщо вони є. Для дітей будь-які непорозуміння, які виникають між батьками, є справжнім стресом. Часто діти думають, що це вони якимось чином винні в сварках між татом і мамою, і відчувають на грунті цього масу негативних емоцій. Тому подружжя має вже хоча б заради дітей вчитися уникати сварок, а якщо вони все-таки відбулися, вчасно миритися.

Рішення конфліктів

Зрозуміти, через що виникають постійні сварки, це тільки половина справи. Головне – розібратися, як перестати сваритися, і мінімізувати появу таких ситуацій. Це нелегка праця, але без цього побудувати міцні і довірчі відносини не вийде.

Багато хто цікавиться, як помиритися, хто повинен зробити перший крок до примирення, як вести себе після сварки з чоловіком. Як правило, пробачення завжди просить більш розумний з подружжя, так як він розуміє, що конфлікт до доброго не приведе. При цьому він може бути навіть зовсім не винен в ситуації, що виникла, але заради збереження миру і добрих відносин згоден прибрати в сторону свою гордість і попросити вибачення.

Завжди потрібно намагатися входити в положення іншого. Можна взяти простий приклад: дружина постаралася і приготувала смачну вечерю, чекаючи свого чоловіка після робочого дня. На роботі у чоловіка були неприємності, він прийшов додому втомлений, нічого не кажучи, почав їсти без особливого апетиту. Дружина незадоволена, що чоловік не оцінив її старання, а той, у свою чергу, навіть не знає про те, що його друга половинка хотіла зробити йому сюрприз, приготувавши його улюблені страви. Якщо вони спробують поставити себе на місце іншого і зрозуміти переживання, то це дозволить бути більш терпимими один до одного і уникнути сварок і образ.

Корисні поради, які варто взяти на замітку кожному:

Не потрібно накопичувати злість і образи. Не варто протягом тривалого часу відкладати в собі негатив, так як з часом це все виллється в величезний конфлікт. Якщо вас щось зачепило, потрібно акуратно дати зрозуміти це своїй половинці, постаратися мирно і спокійно обговорити проблему.

Краще контролювати свої емоції. У розпалі конфлікту дуже легко можна наговорити багато зайвого, підлив цим масла в вогонь. Потрібно стежити за своєю мовою і не ображати один одного.

Ні в якому разі не потрібно згадувати минулі провини і промахи. Це дуже сильно нагнітає атмосферу і посилює розбрат. Також не можна зловживати критикою. Вона не повинна зачіпати честь і гідність партнера, її завдання – м’яко підштовхнути його до усунення проблеми.

Не варто додумувати ситуації і давати волю фантазіям. Переважна більшість сварок виникає всього лише через наслідки надто буйної фантазії. Тут важливо навчитися довіряти один одному і не придумувати неймовірних історій через те, наприклад, що чоловік на 20 хвилин довше затримався на роботі.

Не потрібно боятися поступатися і шукати компроміси. Відстоювати свою точку зору до кінця – не зовсім вірний шлях. Краще знайти рішення, яке зможе задовольнити обох.

Дуже важливо не провокувати один одного. Проблеми на роботі і поганий настрій – це не привід для того, щоб «випускати пару» вдома і сваритися. Краще піти прогулятися, затіяти прибирання або сходити на консультацію до психолога.

Ніколи не потрібно порівнювати чоловіка або дружину з кимось. Це тільки готує родючий грунт для подальших конфліктів.

Бажано навчитися слухати, а не тільки чути. Потрібно намагатися дійсно брати участь в житті своєї половинки, співпереживати її проблемам, підтримувати, цікавитися і вислуховувати до кінця.

Важливо більше говорити один з одним. Одна з найпоширеніших причин – банальний брак спілкування. Люди просто занадто мало спілкуються, не проводять дозвілля разом, через що стають чужими.

Ніколи не потрібно забувати хвалити і дякувати. Все хороше варто помічати і обов’язково показувати своїй половинці, що ви вдячні і бачите всі її старання.

Звичайно, на словах все дуже просто, але в житті і на ділі зробити це буває нелегко. Головне – намагатися виявляти справжню турботу, щирість, любов, не боятися показувати свої почуття, працювати над своїми відносинами і не опускати руки. Людина влаштована так, що краще за все вчиться на власних помилках. Головне – щоб вони не були занадто серйозними. Потрібно своєчасно визнавати свої помилки, виправляти їх і навчитися тримати під контролем конфліктні ситуації.

Знаючи, як не сваритися через всякі дрібниці, можна заздалегідь передбачити можливий результат подій і уникнути виникнення конфлікту. Також часто потрібно повністю переглянути свої погляди на життя і вчитися жити по-іншому. Але без цього ніяк.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...