Надмірна сонливість протягом дня: причини

Надмірна сонливість протягом дня: причини44Якщо в обід ти вже позіхаєш і не можеш зосередитися на роботі, це свідчить про те, що тобі потрібно щось міняти. А ось що саме, ти зрозумієш після прочитання цієї статті.

Тобі знайоме те почуття, коли думки про роботу відходять далеко на задній план, і в той же час очі починають закриватися самі по собі? Ти змушуєш себе їх відкрити, але вони вперто “злипаються”, заважаючи сконцентруватися на справі. В такому випадку є два шляхи вирішення проблеми: міцна кава або пошук причини – чому ти хочеш спати тоді, коли всі інші не сплять.

ТОП-7 причин, чому ти відчуваєш втому протягом дня:

  1. Переїдання

Однією з причин сонливості може бути рясний обід, після якого ти відчуваєш різкий спад працездатності. Це пов’язано з добовим ритмом організму, який повідомляє мозку, що прийшов час для відпочинку. Самий сонний час – між 14 і 16 годинами дня.

  1. Ти весь день знаходишся в приміщенні

Відсутність руху і свіжого повітря абсолютно не сприяє припливу енергії. Для того, щоб прогнати сонливість, необхідно робити кілька перерв, виходити на свіже повітря і приймати сонячні ванни.

  1. Неправильний час для сну

Якщо ти 100-відсоткова сова, і тобі доводиться рано вставати – ти будеш відчувати втому протягом дня. Постарайся лягти спати раніше і відпочивати не менше восьми годин.

  1. Тобі тільки здається, що ти хочеш спати

Мозок майстерно обманює тіло, посилаючи йому різні сигнали. Людина може переконати себе, що вона сильно втомилася, але на ділі це не так. Люди часто маскують під недосипом банальну лінь, поборовши яку можна позбутися і від нескінченного позіхання.

  1. Тобі варто звернутися до лікаря

Якщо ти спиш не менше восьми годин на добу, але втома все одно переслідує тебе протягом робочого дня, тобі необхідно звернутися до лікаря. Втома і сонливість можуть свідчити про анемію, нестачу заліза, діабет, проблеми з травним трактом.

  1. Нервове напруження

Недолік енергії є одним з основних симптомів психічних захворювань, таких як депресія. Якщо ти часто спостерігаєш у себе неспокійний стан, то ти напевно знаєш, що таке безсоння. У такому випадку рішення проблеми також потрібно шукати, тільки або всередині себе і своїх переживань, або за допомогою фахівців.

  1. Алкоголь

Алкоголь виявляє седативну дію на організм і мозок – він впливає на ті ж рецептори, що і снодійне. Тому в обідній час алкоголь протипоказаний, особливо, якщо попереду ще половина робочого дня.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...