Набряки під час вагітності

nabryakiНабряки дуже часто зустрічаються у багатьох вагітних і, на превеликий жаль, у деяких жінок розвивається небезпечний стан, який загрожує здоров’ю матері і життя дитини.

Що робити, якщо у вас з’явилися набряки: 

• відвідати лікаря;

• виміряти артеріальний тиск;

• здати сечу на загальний аналіз;

• проаналізувати власний спосіб життя (конфлікти в сім’ї, напружена робота тощо);

• зайнятися створенням позитивного настрою.

Якщо артеріальний тиск підвищений, тоді використовується найчастіше медикаментозне лікування, проведене в стаціонарі лікарні. Білок у сечі може визначатися, а потім знову зникати. Ця ознака також відноситься до початкового прояву гестозу.

Міфи, пов’язані з набряками при вагітності

Міф 1: потрібно випивати тільки дві склянки води в день. Насправді це дуже небезпечно для вагітної. Є таке поняття як «суха прееклампсія». Так ось вона спостерігається у жінок без набряків і дуже часто призводить до жіночої і дитячої смертності. Крім того, дуже важливо, аби кров вагітної була текучою, тоді і тромби будуть утворюватися набагато рідше. Тому пити треба стільки, скільки хочеться.

Міф 2: потрібно виключити сіль із раціону. Сіль є дуже важливим елементом, завдяки чому вода з крові не йде в тканини, а залишається в судинному руслі. Тому, якщо її виключити повністю, то це якраз і загрожує набряками, тоді як в’язкість крові буде небезпечно підвищуватися. А при цьому стані поживні речовини гірше проникають до дитини через плаценту, і остання починає «маніпулювати» організмом, щоб все-таки отримати те, що потрібно маляті.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...