Набір ваги при вагітності

Набір ваги при вагітностіЖінки, які їдять дуже мало, і не набирають достатньо ваги, ризикують народити малюка з недостатньою масою тіла (менше 2,5 кг). Що загрожує наявністю у дитини фізичних або психологічних проблем. Недоїдання під час вагітності може принести більше шкоди, ніж об’їдання. Недостатнє харчування під час вагітності може привести до пошкодження мозку і обміну речовин малюка. Крім того, може впасти ваш рівень виробництва гормону естрогену, що підвищує загрозу викидня.

Набирати зайву вагу майбутнім мамам під час вагітності теж небажано. Дуже великий набір ваги може збільшувати ризик появи так званого діабету вагітних і приеклампсії (пізнього токсикозу). Пов’язаний з вагітністю діабет може призвести до народження дитини з надмірною вагою (більше 4 кг), тоді як приеклампсія характеризується небезпечним для життя високим артеріальним тиском і може призводити до серйозніших порушень, що провокують судоми.

Крім того, у мами, яка серйозно перевищила норму набору ваги протягом вагітності, можуть виникнути труднощі при пологах. Зайве збільшення ваги при вагітності перешкодить мамам також швидко скинути цю вагу після пологів.

Зовсім інша ситуація складається, якщо мама під час вагітності не набирає, а втрачає вагу. Якщо ви звернули увагу на подібну тенденцію, потрібно терміново звертатися до лікаря, особливо, якщо ви ще не перебуваєте на обліку. Втрата ваги під час вагітності може бути пов’язана з патологічними змінами в організмі, що може виявитися дуже небезпечним не тільки для майбутнього малюка, але і для вас самої.

Оптимальний набір ваги

Оптимальний набір ваги в основному залежить від вашої ваги до вагітності. Причому, чим менше ваша власна ідеальна вага, тим більше ви можете набрати при вагітності.

· Якщо ваша вага нижча за норму – набір ваги може складати 12,5–18 кг.

· При нормальній вазі — 11,5–16 кг.

· При надмірній вазі — 7–11,5 кг.

· При ожирінні — 6 кг і менше (або відповідно до рекомендацій вашого лікуючого лікаря).

· При багатоплідній вагітності — 16-21 кг (незалежно від вашої власної ваги).

Індекс маси тіла розраховується таким чином: значення маси тіла ділиться на зростання в квадраті в метрах (наприклад: 1,70 м).

· Індекс менше 18,5 — недостатня вага.

· Індекс від 18,5 до 25 — нормальна вага

· Індекс від 25 до 30 — надмірна вага

· Індекс більше 30 — ожиріння.

На що ж йдуть всі ці кілограми?

· Дитина 3–3,5 кг.

· Плацента 500 р.

· Матка 1 кг

· Навколоплідна рідина 1 кг

· Збільшення об’єму грудей 500 г

· Додаткова кров — 1,5 кг

· Вода у вашому тілі 1,5-2 кг

· Додаткові відкладення жиру в материнському організмі 3-4 кг

Темп набору ваги суто індивідуальний. У якісь місяці ви можете набирати більше, в якісь менше. Деякі жінки починають набирати вагу, починаючи вже з перших днів вагітності, а потім зменшують темп, інші ж, навпаки, можуть почати різко набирати вагу після 20 тижня. Будь-який з варіантів абсолютно нормальний, якщо не виходить за межі оптимального набору. При нормальній вазі під час першого триместра вам слід набрати близько 1,5 кг (2 кг — при недостатній вазі, 800 г — при надмірній).

Під час другого і третього триместрів набір ваги швидшає. Між 14 і 28 тижнями вагітності жінкам з нормальною вагою можна набирати близько 300 г щотижня. На дев’ятому місяці вага може злегка знизитися — на 0,5-1 кг — це абсолютно нормально, і викликано підготовкою організму до пологів.

Джерело: medicina

Поділитися в...

Вас може зацікавити...