На якій гурток віддати дитину

На якій гурток віддати дитинуДіти доставляють безліч турбот – це не секрет навіть для самих щасливих батьків. Поки дитина маленька з ним цілком справляються мама, тато, вихователь або, приміром, бабуся. Але коли малюк виростає, він вимагає більше уваги, адже його необхідно розвивати, розширювати кругозір. Ось тоді і з’являється думка про те, щоб залучити чадо до якої-небудь справи, тобто віддати в гурток. Тільки треба вирішити, який вибрати.

Часто батьки роблять помилки щодо своїх дітей. Їхня логіка проста: я старше, значить мені робити вибір. Приміром, танці для дівчаток вважаються безпрограшним варіантом. Ось і ведуть дитя вчитися танцювати. І мам і тат часто не дуже цікавить той момент, що в глибині дитячої душі поступово наростає неприязнь і до музики, і до рухів, а то й до педагога. Чому так відбувається? Відповідь дуже проста. Мати з батьком не приділили належної уваги інтересам чада.

А адже діти часто бувають настільки кмітливі, що самі знають, чого хочуть. Тому перший крок, який вам потрібно зробити, маючи на меті зайняти дитину справою – це поцікавитися її бажаннями. І тільки якщо вона не зможе відповісти на поставлене запитання, спробувати вирішити проблему самостійно, максимально враховуючи всі її особливості.

Активний, рухливий непосида навряд чи зможе відвідувати шаховий гурток, займатися малюванням, в’язанням, ліпленням, тобто. робити те, що вимагає посидючості, зосередженості, спокою. Значить, його можна віддати туди, де енергія буде знаходити вихід: американський футбол, хокей, баскетбол, бойові мистецтва і т.д. Якщо ви вважаєте, що спортивне заняття підходять для дитини, не забудьте заручитися підтримкою лікарів. Адже для чималих фізичних навантажень потрібно бути здоровим. До речі, зміцнити стан організму допоможе плавання.

Врівноважених, схильних до роздумів діток чекають шашки і шахи, любителів малювати – мистецькі гуртки, володарів доброго голосу і слуху – хор і т.п. У випадку, коли визначитися важко, дайте дитині можливість відвідувати кілька занять. Тільки не допускайте перевантажень (дитина повинна дотримуватися режиму дня, який дасть можливість не перевтомлюватися). Допоможіть маленькій людині проявити свої нахили.

Визначившись з тим, що приносить чаду істинне задоволення, можна вважати, що одна проблемі вирішена. Але існують інші. Так, наприклад, було б непогано задатися матеріальним питанням. Часто відвідування дитячих гуртків недешево коштують (не кажучи вже про інвентар та костюмах, які іноді потрібні) і краще заздалегідь з’ясувати, на які витрати ви готові піти.

Враховуйте те, що дитина может захопитися всерйоз і надовго. Значить, часом буде відвідувати місце занять без супроводу батьків. Тому вибирайте місце розташування гуртка уважно, краще поруч з будинком.

І не забувайте: маленька людина завжди може захотіти змінити рід діяльності, не потрібно їй перешкоджати в цьому.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...