На вагітність впливає здоров'я серця батьків

Між перебігом вагітності і здоров'ям наших батьків існує зв'язок

Згідно з новими даними, існує зв’язок між здоров’ям серця батьків і перебігом вагітності їх дорослих дочок. Встановлено, що серцево-судинні захворювання батька та матері можуть підвищувати ризик викидня у їх дочок.

Британські дослідники помітили, що у жінок, у яких двічі був викидень, частіше були батьки, що страждали від серцевої недостатності. Цей зв’язок ставав ще більш помітним, якщо у жінки до успішного народження дитини було три зриву вагітності.

Попередні роботи команди вчених з Кембриджу показали, що жінки, у яких часто трапляються викидні, більш схильні до хвороб серця, коли стають старшими. Проаналізувавши дані про 75000 жінок, вони прийшли до висновку, що два викидні пов’язані з 25% збільшенням шансів того, що батьки жінки потрапляли до лікарні з хворобами серця або померли від них. У жінок з трьома зривами вагітності батьки страждали від хвороб серця на 56% частіше.

Вчені визнають, що ці дані навряд чи допоможуть їм запобігти викидням у жінок з групи підвищеного ризику, однак тепер вони зможуть більш детально вивчити, як гени, передані батьками своїм дітям, впливають на здоров’я серця і ризик зриву вагітності.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...