• Без категорії

На кухні з мамою – працюємо розважаючись

На кухні з мамою - працюємо розважаючисьНапевно, кожна мама знає як не просто зайняти малюка на кухні під час того, коли вона зайнята приготуванням або прибиранням. Але і на кухні можна придумати величезну кількість цікавих занять для малюка. Це дозволить зробити вам всі справи і пограти з малюком одночасно. Також це буде цілеспрямований розвиток певних навиків вашого малюка.

Початок – моторика.

Впевнена і злагоджена робота пальчиків малюка – застава успішного розвитку мови і інтелекту. Також розвиток дрібної моторики сприяє надалі успішному розвитку навиків писання. Усвідомлюючи всю значущість таких вправ і ігор, мами скуповують різні шнурування, мозаїки і інші розвиваючі іграшки і починають навчати малюка. Проте вони дуже часто упускають із виду очевидне: серед звичних домашніх ігор і простих щоденних дій – безліч безцінних вправ, які ваша дитина сприйме з більшою радістю, ніж іграшки, куплені в магазині.

"Ази художнього мистецтва"

Звичайно, повноцінно займатися готуванням в той час, коли малюк займеться своїми корисними іграми, вам навряд вдасться. Але надавати увагу жарінню котлет і своєму граючому малюку, думаю, все-таки вийде. На кожній кухні знайдуться продукти, придатні для розвитку дрібної моторики у діток. Це, звичайно, різноманітні крупи.

І хай вас не лякає наступаюче прибирання після гри – розсипана гречки або горох, запропоновані малюку прості, проте від того не менш ефективні вправи напевно прийдуться йому по душі.

Спершу насипаємо крупу рівним шаром на якійсь підніс або тарілку і показуємо малюку, як можна малювати пальчиками на такому забавному "полотні". Хай він зображає всі свої дитячі фантазії – палички, крапочки і інші предмети. Дитина може малювати всією долонькою або пальчиками по черзі (підказуйте йому спершу) . Хай пересипає крупинки з ручки в ручку, затискає їх в кулачок, бере по одній пальчиками. Можна також насипати суху крупу в каструльку і хай малюк там ховає свої іграшки.

Увага: головне в таких іграх, не упустити момент, коли дитині стає нудно і він приймається все розкидати і руйнувати. Звичайно це відбувається після декількох хвилин гри. Проте і ці декілька хвилин принесуть безперечну користь вашому малюку.

Гра в "Попелюшку"

Цю гру можна запропонувати малюкам трохи старшим. Змішуємо в тарілочці трохи квасолі і гороху, і хай дитина розсортує їх по різних посудинах. Можна також взяти різні макарони і запропонувати малюку виконати ті ж дії. Це не тільки стимулює нервові закінчення пальчиків, але і розвиває логічне мислення і вміння аналізувати у дитини.

А ще з макарон можна змайструвати різні намиста і браслети. А найменші можуть нанизувати на шнурок сушки. Дітворі напевно сподобається, що зроблені вироби можна ще і з’їсти.

Масажуємо… тісто.

Якщо ви хоч зрідка ліпите вареники або пельмені, то до цього заняття можна залучити і дитину. Адже ліплення – прекрасний засіб розвитку дрібної моторики. Навіть найзвичніше тісто для пельменів так приємно розминати в ручках і розмазувати по столу. Це під силу і однорічному малюку.

Відщипніть шматочок тесту такого розміру, щоб він помістився в руці дитини і покажіть, як його можна розминати і тиснути, перекладати з ручки в ручку. Можна спробувати дати малюку і шматок тіста побільше. Хай він порозминає його обома руками, потикає його пальцями в своє задоволення. Це буде хорошою вправою для розвитку тактильної чутливості. Малюк познайомиться з новим матеріалом і його властивостями і, звичайно, порадіє веселій грі.

Юний археолог.

Спробуйте на очах у дитини заховати в тісто декілька дрібних предметів, наприклад іграшок від "кіндер-сюрпризу". Дитині знадобиться немало завзятості і вправності, щоб відкопати в тесті "скарб", що загубився. Якщо така гра сподобалася малюку, заховайте предмети подрібніше. Наприклад, великі ґудзики. Тільки уважно стежите, щоб ваш юний археолог не спробував зжерти здобуті в результаті розкопок предмети.

Випекли ми… колобок.

Навчіть свого малюка робити "коржики" і "пиріжки": покажіть, як розплющується тісто долонькою або кулачком. Хай він самостійно спробує щось зліпити, а ви не забувайте нахвалювати юного кухаря. Запропонуйте зробити частування для ляльок – "цукерочки" або "ягідки". Для цього покажіть малюку, як двома пальчиками відщипувати від тесту маленькі шматочки і робити з них кульки. Згодом, коли дитина звикне до роботи з тістом, спробуйте разом катати колобки і ковбаски. Ковбаски можна різати дитячим пластмасовим ножиком на шматочки, розплющувати пальчиками або згортати бубликами. І не важливо, що ці вироби навіть віддалено не нагадуватимуть оригінал. Пам’ятайте, що важливий сам процес, а не кінцевий результат. А зліпленого з маминою допомогою колобка можна навіть запекти в духовці.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...