На кого буде схожа ваша дитина?

На кого буде схожа ваша дитинаУлюблене заняття всіх майбутніх батьків – гадати, на кого буде схожий їхній малюк: на тата чи маму? Найцікавіше, що сказати щось однозначно навіть про новонародженого дуже складно. Сьогодні він більше скидається на батька, бо брови точно його, а через півроку личко змінюється і малюк вже радує бабусю своїм носиком – картоплею. Поки малюк росте, він постійно змінюється, переймаючи риси всієї рідні і додаючи до образу власні нюанси. Тим не менш, генетики стверджують, що деякі закономірності в зовнішності все-таки присутні.

Зріст

Його передбачити дуже важко, тому що цей параметр залежить від безлічі факторів: харчування, фізичних навантажень, екології та ін. Є приклади, коли близнюки, займаючись в різних спортивних секціях, повільно, але вірно починали відрізнятися по росту, причому, досить відчутно.

В цілому ж, зазвичай дитина трохи вище мами і трохи нижче тата. Але, як уже говорилося, далеко не завжди.

Пряме волосся або кучерики

Кучеряве волосся завжди домінує над прямими. Це означає, що коли в одного з батьків є кучері, то, з величезною часткою ймовірності, малюк теж стане володарем хвилястого волосся.

Що стосується кольору, тут природа віддає перевагу темному волоссю. До речі, існує дослідження про те, що завдяки загальної глобалізації, через кілька десятків років на планеті взагалі не залишиться справжніх блондинів. І ще слід враховувати одну генетичну особливість слов’ян. У нас безліч малюків народжуються зі світлим волоссям, потім поступово темніють, набуваючи з роками свій «справжній» відтінок.

Колір очей

Якщо обоє батьків мають однаковий колір очей, то, швидше за все, маляті дістанеться той же самий. В іншому випадку карий колір домінує над блакитним. За статистикою більшість детіей від батьків з темно-карими або сірими очима отримають у спадок аналогічний колір. У мам і тат з бурштиновою або світло-коричневою райдужною оболонкою можуть вийти блакитноокі малюки, хоча і не так часто.

Вушка, носики і ручки

Великі вуха і горбинка на носі передаються у спадок з великим ступенем імовірності. А ось короткі пальці, навпаки, домінують над довгими. Крім того, якщо у когось з батьків при народженні був шостий пальчик, ця особливість, швидше за все, дістанеться і їх спадкоємцю.

Син або дочка

У цьому питанні все залежить від тата. Половина сперматозоїдів несе Х-хромосому, від якої народжуються дівчатка, друга половина – Y, для хлопчиків. Тому всі претензії з приводу того, що в сім’ї народився не той, кого планували можна сміливо адресувати сильній половині людства. До речі, Y хромосом в природі трохи більше. Але, на жаль, смертність серед новонароджених хлопчиків теж вища.

До речі кажучи, дівчатка можуть бути в рівній мірі схожі на обох батьків, а хлопчики переймають більше рис матері. Це пояснюється тим, що останні отримують від неї тільки одну Х-хромосому (яка, у величезній мірі, визначає зовнішній вигляд людини).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...