НА ДОПОМОГУ ТРУДОГОЛІКОВІ: ЯК ВПОРАТИСЯ З ПЕРЕВТОМОЮ

Якщо ви постійно завантажені роботою і перебуваєте в стані стресу, потрібно навчитися вимикати режим багатозадачності і боротися з втомою.

Інформаційний простір завантажено порадами як стати продуктивніше, працювати довше і більше, відпочивати менше, заробляти, поліпшуватися, йти на підвищення і так далі. Бути трудоголіком, по суті, модно. Одночасно все частіше зустрічається зворотна сторона трудоголізму – перегорання, коли втома досягає найвищої точки і продуктивність падає до нуля.

Які причини емоційного вигоряння і перевтоми?

  1. Ви на зв’язку 24/7 і постійно виконуєте кілька справ одночасно. Ви відповідаєте на повідомлення, поки купаєте дитину, розбираєте пошту перед сном і відразу після пробудження, приймаєте дзвінки в будь-який час дня і ночі. Ви – незамінний співробітник, який завжди на зв’язку і готовий кинутися в бій хоч вночі. Ви пишаєтеся своєю багатозадачністю і приймаєте як належне, що постійно перебуваєте в стані підвищеного стресу.
  2. Ви берете на себе дуже багато, не допускаєте делегування завдань, звалюєте на себе більше роботи, ніж фізично можете встигнути зробити. Ви без перебільшення працюєте постійно, але при цьому думаєте, що робите недостатньо.
  3. Ви працюєте на кількох роботах, щоб утримувати себе і сім’ю і не маєте можливості змінити цю ситуацію.
  4. На вас навантажили дійсно дуже багато роботи і обов’язків, ви не можете самостійно планувати свій графік і навантаження, не контролюєте кількість завдань, які зобов’язані виконати.

Як можна змінити ситуацію, щоб уникнути перевтоми?

  1. Найбільш очевидний спосіб боротися з неадекватним навантаженням – змінити роботу.

Якщо у вас є начальство, яке перевантажило вас завданнями і обов’язками, то потрібно спочатку вийти на пряму розмову про це, пояснити, що вам доводиться брати на себе занадто багато, відповідно, робота займає все ваше життя – і вас це більше не влаштовує.

Якщо начальство не йде на компроміс, варто підшукати собі нове місце роботи, адекватне по навантаженню і зарплаті.

  1. Якщо ви самі собі начальство – вчіться делегувати.

Люди, які відкривають власний бізнес, зазнають труднощів з тим, щоб передавати частину обов’язків комусь іншому. Хтось не хоче цього робити з економії, хтось просто не довіряє вести частину своєї справи стороннім людям.

Тут необхідно пам’ятати, що без делегування і найманих співробітників розвиток бізнесу неможливий. Щоб вас не обманювали і все йшло за планом, контролювати основні бізнес-процеси доведеться щодня, але рутинну роботу, яка забирає багато часу, необхідно делегувати.

  1. Замініть три низькооплачувані роботи на одну високооплачувану.

Якщо ви працюєте на кількох роботах одночасно – перевтоми уникнути неможливо. Однак потрібно прагнути до того, щоб замінити кілька робіт на одну, яка покриє ваші фінансові потреби. Цей процес може затягнутися, тому шукати прийнятні варіанти необхідно відразу, як тільки ви зрозуміли, що однією нинішньою роботою не обійтися.

  1. Використовуйте робочий час правильно.

Розподіляйте навантаження таким чином, щоб справлятися насамперед з пріоритетними завданнями, не розпорошуючись на другорядні. Складайте з вечора списки завдань, які перш за все потрібно виконувати на наступний день. Не витрачайте робочий час на соцмережі та зайві розмови/каву/перекури, щоб не доводилося доробляти справи в позаурочний час. Прагніть до того, щоб виконувати більше завдань за одиницю часу.

  1. Не забирайте у себе право на відпочинок.

Ви можете відмовлятися від відпустки і думати, що не можете собі дозволити розслабитися. Однак дуже швидко організм візьме своє – і перевтома дасть про себе знати болями в голові і спині, неврозами, депресивними станами, відсутністю інтересу до життя і роботи. Якщо ви не можете піти в довгу відпустку – беріть перерву два-три рази на рік на нетривалий час.

Постарайтеся чітко визначити межі свого робочого часу. В інший – відключайте телефон і забороніть собі займатися робочими справами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...