М’які пологи: свято народження малюка

свято народження малюкаКожна жінка з нетерпінням чекає появи на світ свого малюка. Але багато майбутніх мам очікують цього дня з тривогою, а то й зі страхом – пологи представляються їм важким марафоном, супроводжуваним болем і невідомістю. На противагу такому уявленню існує поняття м’яких пологів – пологів без страху, насильства, невпевненості.

Що таке «м’які» пологи

М’які пологи іноді називають «природними». По суті, природно все, що сприймається як норма всіма учасниками процесу – починаючи від породіллі і закінчуючи лікарем. А ось будь-яке насильство над організмом – неприродно.

Ідеологія м’яких пологів така, що жінка вже при настанні перших родових мук відчуває не страх, а радість, надію і впевненість, і з цими почуттями проходить через весь процес. Звичайно, для цього потрібна підготовка. Але, як правило, в запасі у майбутньої мами є близько дев’яти місяців, щоб освоїти необхідні знання, прийоми і техніки.

Інформація: книги, журнали, курси підготовки до пологів

Інформація – наймогутніша зброя в боротьбі зі страхом і невпевненістю. Кожні пологи індивідуальні, але, якщо ви будете знати про стадії пологів, про те, скільки може тривати кожна з них, як правильно поводитися в цей час, ви не запанікуете при настанні перших же родових сутичок. Паніка і страх призводять до погіршення родової діяльності, до посилення больових відчуттів. Якщо ж ви спокійні і впевнені, родова діяльність протікає легше. Ви повинні сприймати це як роботу для вас і вашого малюка. Роботу важку, але цілком здійсненну і передбачувану.

Джерела отримання інформації практично необмежені – від книг і спеціальних журналів до курсів підготовки до пологів. Читайте, консультуйтеся, радьтеся з родичками й подругами, у яких є позитивний досвід.

Вибір пологового будинку і лікаря

Якщоі раніше жінка мала народжувати в установі, до якої приписана за місцем проживання, то тепер вільний і усвідомлений вибір пологового будинку є нормою. Визначальним фактором завжди залишається професіоналізм персоналу та наявність сучасного медичного обладнання. Крім того, дізнайтеся, як ставляться в пологовому будинку до «м’яких» пологів –чи не практикується кесарів розтин без медичних показань, чи дозволяється породіллі ходити під час пологової діяльності (або, скажімо, використовувати фітбол, якщо ви на це налаштовані), прикладають чи дитину до грудей відразу після народження, чи буде дитина перебувати з вами в одній палаті – все, що важливо саме для вас.

Також слід заздалегідь познайомитися з лікарем, який прийматиме пологи. Ви повинні довіряти йому, впевнено виконувати всі вказівки – тільки тоді пологи будуть м’якими.

Дихання під час пологів

На курсах підготовки до пологів майбутніх мам вчать різним технікам дихання. Правильне дихання під час пологів покращує постачання плоду киснем, допомагає полегшити біль породіллі. Однак найчастіше при настанні родового періоду техніки дихання «вилітають з голови».

Прислухайтесь до своїх відчуттів, тіло саме підкаже вам, як правильно дихати в тій чи іншій ситуації. Ймовірно, між переймами вам захочеться дихати вільно і природно, а на сутичці ви перейдете на глибоке, повільне дихання.

Нерідко відчуття під час переймів бувають настільки болісними, що хочеться закричати в голос. Цього краще уникати. Адже людина зазвичай кричить, якщо йому страшно, і навпаки – крик може викликати паніку у породіллі. Крик налякає малюка, якому і так доводиться нелегко. Замість того щоб кричати, спробуйте … співати. При перших сутичках ви можете наспівувати свої улюблені пісні, потім, під час більш сильних больових відчуттів – просто пропевайте голосні літери: «Аааа», «Оооо», «Ууууу», і т.д. – Чим голосніше, тим краще. Спів – теж одна з технік дихання під час пологів. Воно допомагає і малюкові – вібрації заспокоюють його, розслаблюють родові шляхи, полегшуючи проходження по ним. Краще потренуватися заздалегідь, співайте якомога частіше – це корисно і приємно і для вас, і для дитини: вібрації при співі діють на неї як своєрідний масаж.

Ви і ваш малюк – команда в «м’яких» пологах

Швидше за все, ви почали спілкуватися з малюком ще до того, як відчули всередині себе його перші рухи. Весь цей час він був з вами, ви вже пройшли дев’ять місяців вагітності, розмовляючи з дитиною, заспокоюючи її, кажучи слова любові, навіть радячись. Наближаючись до пологів, не забувайте про цей зв’язок. Малюка теж чекає важка робота, перш ніж ви зможете взяти його на руки. Під час сутичок він теж відчуває дискомфорт. Допоможіть йому, заспокойте, підбадьорити. Не забувайте попереджати малюка, коли починається сутичка, хваліть його, коли сутичка закінчилася. Пам’ятайте: ви одна команда, будьте разом, і зовсім скоро ви зможете обійняти його і подякувати за ваші природні, м’які пологи.

«М’які» пологи – це не набір технік. Це скоріше настрій, ставлення до пологів, як до свята – свята приходу в світ вашого малюка. І зустріти це свято ви повинні з радістю та впевненістю, тоді і пологи пройдуть м’яко і легко.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...