Музика для майбутньої мами

Музика для майбутньої мами

Дізнаватися світна слух малюк починає задовго до народження. Дивно, але факт: звуки, почуті ще в маминому животику, впливають на подальший розвиток дитини.

Важко уявити, але вже на третьому тижні внутрішньоутробного життя у маляти формується вухо. Правда чути воно почне значно пізніше. Перші звуки, з якими познайомиться малюк, будуть «внутрішніми». Він навчиться розрізняти стукіт маминого серця, булькаючі звуки навколоплідних вод і працюючого кишечника.

Пізніше маля почує і прояви зовнішнього світу. Це мамин і татів голос. Добре, якщо мама слухає спокійну музику вдома. Вчені довели, що гармонійні красиві мелодії мають величезний вплив на розвиток дитини.

Чарівна мелодія

Доведено, що дітки,які слухали хорошу музику ще в маминому животику, легше опановують іноземні мови, у них відмінна пам’ять і розвинене логічне мислення. Ритмічні звуки, які знаходяться в дивовижній гармонії, впливають на розвиток нервової системи дитини, формування його головного мозку. Щоб розвивався музичний слух у дитини,потрібно не лише слухати музику, але вже з перших тижнів вагітності починати співати дитячі пісеньки. Під час співу між мамою і малюком встановлюється надзвичайний емоційний зв’язок.

Що слухати?

Психологи сходяться на думці, що найкращий вибір – класична музика. Але все-таки, при виборі варто орієнтуватися на свої бажання та уподобання. Не обов’язково зупинятися тільки на класиці. Можливо, тобі сподобаються народні пісні,романси, етнічні мотиви, легкий джаз, звуки природи, що переплітаються з музикою. Але у малюка можуть бути і свої переваги. Він напевно буде не в захваті від агресивної рок-музики і всіх її «важких» різновидів. Навіть деякі класичні твори потрапили в « чорний» список. Так, не рекомендується «зловживати» деякими творами Баха і Бетховена. Їхня музика занадто експансивна і перевантажена емоціями. Хоча «Місячну сонату» Бетховена і «Італійський концерт» Баха психологи радять слухати, щоб зняти напругу і розслабитися. Також п’єси Чайковського, «Мрії» Шумана, «Мелодія» Глюка,життєрадісні твори Моцарта, Вівальді, Шуберта.

Музика Моцарта перемагає в хіт-параді майбутньої мами. Це доведено навіть вченими. Їх експерименти показують, що інтелект малюка значно підвищується, якщо ще в маминому животику він слухав Моцарта по 10-15 хвилин вдень. Під час вагітності у тебе є всі шанси вплинути на емоційний та інтелектуальний розвиток дитини. Завдяки музичним урокам твій малюк буде пізнавати світ ще до народження і отримає відмінну основу для майбутнього розвитку!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...