Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Мудрі батьки: підготовка до дитячого саду

???? ? ????????? ?????? ?????? ????? ?? ???????Рано чи пізно в кожній родині піднімається питання про дошкільну установу – дитячий садок. Звичайно, будь матусі хочеться, щоб дитина якомога довше перебувала поруч з нею. Але коли до закінчення підходить декретна відпустка, і немає можливості покластися на бабусь і дідусів, відповідь приходить відразу. Пора відправляти дитину в дитячий сад!

Тільки перш ніж віддати своє улюблене чадо в колектив, бажано якомога раніше зайнятися підготовкою малюка до цієї важливої ​​події в його житті.

Вік. У якому віці віддавати малюка в садок, відповіді однозначної немає. Педіатри радять робити це після 4-х років, кажучи про те, що імунітет у такому віці вже досить міцний. Але, на жаль, відпустка по догляду за дитиною закінчується набагато раніше. Тому більшість дітей вже в 2 роки йдуть в садок. Головне, щоб ви при цьому мали можливість не виходити відразу на роботу. Оскільки дитина, починаючи відвідувати дошкільний заклад, набагато частіше починає хворіти. І тут немає нічого дивного. Сидячи ж у будинку, ви завжди зможете без проблем у разі появи перших ознак захворювання (нежитю, кашлю) залишити свого малюка вдома і не переживати при цьому про можливі проблеми на роботі.

Режим дня. Це один з найбільш важливих моментів. Уявіть, як важко буде вашій дитині одночасно звикати, як до незнайомих людей і місця, так і до нового розпорядку дня. Якщо, наприклад, в 9 ранку вдома він ще спить, то в дитячому садку в цей час вже прогулянки або ігри. Знайте, більшість діток вередують і плачуть не тільки через відсутність мами, але і в силу того, що просто не висипаються. Тому краще заздалегідь розподілити час сну, ігор і прийому їжі відповідно до розпорядку дня у дитячому садку.

Харчування і здоров’я дитини. Людський організм потребує правильного і повноцінного харчування. Дитячий – особливо! Саме тому так важливо, щоб дитина з їжею отримувала всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Але випадки показують, що в стресових ситуаціях (а дитячий садок – це якраз для дитини одна з них) у дітей або сильно погіршується апетит, або вони взагалі відмовляються їсти. Сильно переживати не варто. Прийшовши додому, ви завжди зможете погодувати свого малюка поживним обідом або вечерею. Або, як варіант, дізнайтеся, які страви подають в дитячому садку і постарайтеся ще до відправлення дитини в садок ввести їх в раціон. Так малюк зможе звикнути до нових для нього смаків, а ви будете знати, що дитина не відмовиться від незнайомої їжі.

Самостійність. Без вашої допомоги дитина ще дуже довго не зможе обходитися. Але постарайтеся, відправляючи малюка в дитячий сад, навчити його проситися на горщик, самостійно їсти і пити з чашки, одягатися. Не страшно, якщо ваш малюк щось не вміє. Вихователі та нянечки в разі чого йому завжди допоможуть. Тільки якщо ваша дитина буде вже володіти цими необхідними навичками, період адаптації для неї пройде набагато легше.

Психологічна готовність. Налаштуйте свою дитину тільки на краще! Ніколи не лякайте її садком і «злими тітками-вихователями». Розповідайте їй тільки хороше. Нехай малюк знає, що він зможе з усім впоратися, що йому в дитячому саду буде комфортно і цікаво. Діти вірять дорослим. Якщо ви в чомусь будете невпевнені, дитина буде відчувати себе також.

Заздалегідь відвідайте разом з ним дитячий майданчик в садку, зайдіть в групу, познайомте дитину з вихователями. І тоді ваш малюк не так гостро буде сприймати зміни у своєму житті.

 

Exit mobile version