МРТ під час вагітності

МРТ під час вагітностіМагнітно-резонансна томографія, вона ж ядерна МРТ – визнана найбезпечнішим і максимально точним способом обстеження хворих, з метою виявлення вогнищ ураження в ряді життєво важливих органів. Розрізняють томографію комплексного і точкового типу. Зрозуміло, що перший варіант передбачає сканування всього тіла людини або ряду органів, друга – орієнтована на обстеження одного конкретного ураженого органу. Як правило, в середовищі фахівців медицини переважає думка про повну безпеку проведення МРТ.

Знаменуючи повний відхід від рентгенівського способу опромінення, даний тип сканування вважається абсолютно нешкідливим для людського тіла в цілому і його кровоносної системи, схеми роботи органів і т.д. Тим не менш, той факт, що магнітне поле (а саме на його базі працюють МР томографи) потенційно небезпечне при впливі на людину поки спростований не був. Звідси і головний спірний момент, пов’язаний із застосуванням томографа для вагітних жінок.

Багато лікарів до цих пір не впевнені, що дана процедура в подібному стані буде доцільною. Оскільки потенціал негативного впливу буде поширюватися не тільки на ослаблений жіночий організм, але й на практично не захищений плід. Звичайно, однозначної відповіді на питання про те, чи варто робити МРТ при вагітності чи ні, дати неможливо. Проте, є одне вкрай корисне правило, яке поки ні одну з майбутніх мам не підводило. Воно говорить: якщо є хоча б мінімальний сумнів у безпеці процедури, при можливості її обходу, від неї краще відмовитися.

Ось так і варто підходити до вирішення питання про проходження обстеження на магнітних томографах. Тим більше, якщо термін вагітності вже значний. До того ж, не завадить обміркувати ще три відомих моменти.

По-перше, зовсім недарма допуск до проходження даної процедури не видається до моменту досягнення терміну в 12 тижнів вагітності. Навряд чи це просто запобіжний засіб: медицина, в основному – наука все-таки точна.

По-друге, відбувається обстеження на томографі в закритому чи напівзакритому просторі і триває воно не 5-10 хвилин, як УЗД, а від 30 хвилин до години. І весь цей час тіло майбутньої мами (і її дитини) буде піддаватися впливу магнітного поля.

По-третє, магнітний томограф – аж ніяк не дешева процедура. Так чи варто платити настільки великі гроші за нанесення можливої шкоди своїй дитині?

Вартість проходження такого дослідження варіюється залежно від показань до діагностування.  В даний час МРТ в Києві коштує в межах від 490 до 1600 грн.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...