МРТ під час вагітності

Мрт під час вагітностіМагнітно-резонансна томографія – настільки безпечна, що її можна проводити для діагностики навіть при вагітності, причому на будь-якому терміні. Однак, лікарі все ж рекомендують з обережністю проводити МРТ при вагітності до 3 місяців – так як саме в першому триместрі відбувається закладка органів плоду. Це не потрібно розглядати як протипоказання до процедури, лише враховувати як перестрахування.

Що показує МРТ під час вагітності?

МРТ використовується для діагностики матері або плоду. МРТ плода дозволяє побачити можливі вади у розвитку майбутнього малюка, вплинути на подальший перебіг вагітності. Завдяки даному виду досліджень, лікарі можуть зібрати повну інформацію про стан плоду і вчасно призначити лікування. МРТ дуже чутлива до вад, відіграє велику роль в ухваленні рішення про переривання вагітності.

МРТ головного мозку при вагітності.

Також при вагітності часто проводиться МРТ головного мозку. Сам факт вагітності не є протипоказанням до процедури: за весь час використання даного методу діагностики (а це понад 30 років) було встановлено, що магнітно-резонансна томографія не чинить шкоди ні майбутній матері, ні плоду. Сканування проводиться, як звичайно: навколо голови пацієнта розміщують кільцеві датчики і поміщають його на нерухомому столі в тунельну трубу томографа.

Застосовується МРТ при вагітності, як правило, в цілях виявлення можливих травм та їх наслідків, онкологічних захворювань, а також для обстеження судин головного мозку. Вся ця інформація потрібна при спостереженні за вагітністю з метою виключення можливого розвитку різних захворювань.

Протипоказання до проведення діагностики

Протипоказаннями, як і завжди, є:

Наявність кардіостимулятора, слухового апарату або інших імплантованих електронних пристроїв, що підтримують життєдіяльність людини;

Наявність металу всередині тіла або зовні (прикраси, пірсинги, штифти і т.д.);

Наявність в кишенях стільникового телефону, ключів, годинників, банківських карт і ін.;

Клаустрофобія і епілепсія;

При зайвій надмірній вазі (близько 200 кг) пацієнта процедуру проводити не будуть.

Під час сканування ніяких неприємних чи хворобливих відчуттів немає, ніякого дискомфорту процедура не доставить, за винятком людей, схильних до нападів клаустрофобії. Якщо ви належите до їх числа, то для вашого спокою лікар дозволить взяти з собою на обстеження кого-небудь з родичів або близьких людей (потрібно завчасно повідомити лікаря про свій страх замкнутого простору). Під час роботи МРТ-апарат видає дуже сильний шум – це, мабуть, єдина «неприємність». Але і це можна виправити – перед процедурою пацієнтам видають навушники.

МРТ при вагітності – шкідливо чи ні?

На питання про вплив МРТ на вагітність і чи шкідливо це, можна однозначно відповісти – воно абсолютно безпечне. За багато років використання томографії та результати дослідів на тваринах встановили, що абсолютно ніякої шкоди МРТ не несе. Крім того, на сьогоднішній день цей спосіб діагностики є найефективнішим і результативним.

При вагітності процедура також безпечна: магнітне поле, на відміну від проникаючих рентгенівських променів, використовуваних при рентгені та комп’ютерній томографії, абсолютна нешкідлива. За час використання немає жодного зафіксованого випадку, коли магнітне поле змогло викликати (а також стимулювати) розвиток захворювань, в тому числі і онкології. Причому наслідків немає, як після безпосередньо самої процедури, так і через час.

Бажано, щоб магнітно-резонансна томографія при вагітності проходила без контрастування, так як іноді контрастуючі засоби можуть викликати алергію. Крім того, виробники контрасту попереджають, що після введення контрастуючої речовини, неохідно утриматися від годування дитини груддю протягом 24-48 годин. Однак деякі дослідження підтверджують, що дані застереження не потрібні – годування грудьми безпечне відразу після введення контрасту. Так що витримувати паузу перед годуванням чи ні – вирішувати вам.

Незважаючи на те, що безпека сканування при вагітності доведена, ніякої шкоди ні матері, ні майбутній дитині не наноситься, проходити МРТ все ж потрібно по дуже вагомим медичними показаннями. Жоден лікар просто так, заради «інтересу” не призначить магнітно-резонансну томографію вагітній жінці.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...