Моя дитина – сама талановита

Моя дитина - сама талановитаВсі ми знаємо про надмірну батьківську суб’єктивність в оцінці свого чада. У школах і дитячих гуртках є особлива категорія батьків, яка заявляє всьому всупереч про особливу винятковість їх дитини. Так, абсолютно вірно, що кожна людина унікальна, кожному властивий характерний тільки для нього набір особистісних рис, але чи талановита дитина саме в тій справі, яку йому намагаються “нав’язати” батьки?

У кожного малюка можна розпізнати талант, схильність до чого-небудь. Перш за все, батькам необхідно поспостерігати за їх чадом: придивитися, до чого дитина тягнеться, чим цікавиться, що вимагає, про що говорить або намагається говорити, що хоче зобразити. Все це допоможе зрозуміти, в який бік краще направити малюка.

Батькам дуже важливо надати вибір діяльності їх дітям у формі пробних варіантів занять. Кожні мама і тато чують, чи потрапляє їхня дитина в ритм пісень, чи рухається в такт музиці. Виходячи з повсякденного спостереження за дітьми, батьки можуть відвести дитину, наприклад, в гурток танців, вокалу, музичну школу, школу мистецтв тощо. На самому прослуховуванні або кастингу педагоги висловлять батькам свою думку про те, чи є у дитини схильність до цього роду занять або ж досягнення результату буде проходити з натяжкою.

Елементарною допомогою в “розпізнаванні талантів” буде простий спосіб, який можна застосовувати до зовсім маленьких діток: розкладіть перед дитиною різні предмети, наприклад, мікрофон, ляльку, машинку, купюру, калькулятор та ін. – І дитина інтуїтивно потягнеться до того, що їй цікаво. Далі батьки, виходячи з тяги дітей до чогось певного, допомагають розвивати цей дитячий інтерес. Буває так, що дитина сама показує свої природні дані вже з самого раннього віку, тому завдання розвинути талант на етапі “надання вибору в заняттях” для батьків спрощується. Але, незважаючи на це, дитині все одно необхідно давати порціями знання в різних сферах, щоб забезпечити їй якісний вибір.

Важливі складові для батьків в особистісному пошуку своєї дитини – це те, до чого тягнеться душа їх чада, і те, до чого є природні дані. Батько спостерігає за дитиною і, розпізнавши якісь явні його схильності, пробує це розвинути, показавши дитини фахівцям в цій області. Але при цьому не можна забувати і про інші сфери, які потрібно спробувати малюкові.

Таким чином, абсолютно в кожній дитині є та сама золота жилка, є талант. Головне призначення батьків – знайти і підтримати творчу схильність дітей, але в жодному разі не нав’язувати свою думку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...