• Без категорії

Молозиво – перше молоко матері

Молозиво – перше молоко матеріДеякі фахівці порівнюють його з ліками. Його вважають першим щепленням, першою вакциною малюка, що тонізує його імунну систему. Тому що воно містить в собі набагато більше антитіл і захисних речовин, ніж звичайне молоко.

Відомо, що в перше прикладання крихітки до грудей, малюк висмоктує близько 2 мл. молозива. Проте, цього досить, для того, щоб почати імунізацію організму новонародженого малюка.

Важливо, щоб перше прикладання відбулося в першу годину після народження, якраз в цей період малюк починає проявляти пошукову поведінку – шукати мамині груди. Він відпочив від пологів і готовий діяти далі, щоб насолодитися маминим молочком. Дуже зворушливі рухи малюка, він намагається підняти голівку, повзти у напрямку до маминих грудей, відкриває рот, висовує язичок. Більшість малюків здатні самостійно дістатися до заповітних ареолів материнських грудей і вхопитися за неї маленьким ротом. Якщо цей момент упустити, то малюк засне і тоді його вже не вдасться ніякими домовленостями прикласти до маминих грудей – він відпочиватиме.

У перший день після пологів груди м’які на дотик і неначе порожні. Виділення молозива незначне, воно жовтувате за кольором і каламутне. До кінця другого дня груди починають наповнюватися – молозива стає більше, колір молозива міняється до насичено жовтого, іноді оранжевого.

Молозиво виробляється перші 3-5 днів

Кількість виділення молозива різне у різних жінок, приблизно від 10 до 100 мл в день, але, не дивлячись на це, його вистачає дитинці, що тільки що народилася. Оскільки, не дивлячись на невелику кількість цього продукту, воно дуже поживне.

Дуже часто в перші дні вироблення молозива молоді мами починають лякатися, що у них немає молока, що виробляється зовсім небагато молозива (при натисканні на ареолу з’являється одна-дві крапельки), а дитині його не вистачає, від цього, як вони думають, він голодний плаче. Мами у відчаї згодні нагодувати в такі моменти своє чадо замінником грудного молока, лише б він не плакав. Але, вдаючись до цього крайнього кроку, вони, на жаль, з благих намірів шкодять своєму малюку.

Важливо, щоб першим і головним харчовим продуктом, який потрапить в організм дитини, було молозиво. Воно як біла фарба покриває травну систему малюка і тим самим готує її до процесу грудного вигодовування і засвоєння молока. Імунні чинники молозива захищають травну систему малюка від дій вірусів, бактерій і паразитів. Дуже важливо, щоб в перші дні малюк одержував виключно молозиво і більше нічого!

Введення яких-небудь замінників грудного молока вважається грубим втручанням у функціонування дитячого організму. Чревато це тим, що у дитини підвищується вірогідність алергічних реакцій, виникнення діареї й інших інфекційних захворювань. Важливо годувальниці пам’ятати про те, що велика вірогідність того, що дитина може відмовитися смоктати груди, після того, як йому давали пляшку із замінником молока.

Молозиво густе, в ньому не так багато рідини – це-то і добре, адже малюк ще не в силах переробляти великі об’єми рідини, його нирки ще не пристосовані до них. Саме тому крихітці протипоказана додаткова вода! Відомо, що дитина народжується із запасом води, оберігаючим його організм від зневоднення, поки не прибуло зріле молоко, багате водою.

Крім всього перерахованого, молозиво в своєму складі має послаблюючі властивості, що допомагає організму малюка позбавлятися від первородного калу.

Джерело: breastfeeding

Поділитися в...

Вас може зацікавити...