• Без категорії

Молочниця у вагітних

 Молочниця у вагітних
Досить часто вагітні жінки стикаються з такою неприємною проблемою, як молочниця. Вагітність – один з чинників, що призводять до появи молочниці, оскільки підвищення рівня жіночих статевих гормонів призводить до зміни мікробіоценозу піхви і сприяє розмноженню грибків. Лікування генітального кандидозу під час вагітності необхідне і повинне призначатися тільки лікарем.

Показання при лікуванні молочниці під час вагітності

Три причини, чому лікування молочниці у вагітних необхідне:

виражений дискомфорт майбутньої мами, що не тільки знижує якість життя, але і призводить до нервових стресів, які протипоказані вагітним;

ускладнення вагітності (загроза переривання, синдром внутрішньоутробної затримки розвитку плоду, гестоз);

кінець вагітності і близькі пологи (молочниця може передаватися дитині під час народження, зміна тканин промежини, які стають рихлими і підвищують ризик розривів промежини).

Принципи лікування молочниці під час вагітності

Для ефективності лікування і профілактики рецидивів захворювання вагітна жінка повинна дотримувати декілька умов:

дієта майбутньої мами;

режим і гігієна;

безпосередньо лікування.

Дієта при лікуванні молочниці у вагітних

Вагітна жінка повинна обмежити в своєму харчуванні солодкі, гострі і мариновані продукти, прянощі. Вони сприяють розмноженню грибків і підвищують кислотність піхви. А ось кисломолочні продукти, особливе із змістом біфідобактерій, і свіжі фрукти і овочі, що містять велику кількість вітамінів повинні переважати в раціоні в період лікування.

Дотримання режиму при лікуванні молочниці у вагітних

Найголовніше в лікуванні молочниці – це дотримання особистої гігієни. В період хвороби потрібно обмивати зовнішні статеві органи двічі в день і непогано користуватися гігієнічними прокладками. Також слід виключити довгі фізичні навантаження і перебування на жарі, оскільки це сприяє посиленню потовиділення і приводить до попрілостей і подразнення шкіри. Не менш важливий статевий спокій на весь період лікування, до отримання негативних результатів аналізів.

Медикаментозне лікування молочниці при вагітності

Молочниця чудово лікується протигрибковими препаратами, які можуть застосовуватися системно і місцево. Системне лікування – це прийом пігулок і капсул пероральний, і такий спосіб терапії найбільш ефективний в боротьбі із захворюванням, оскільки дія ліків починається ще в кишечнику, поступово розповсюджуючись по всіх органах і тканинах.

Але при лікуванні молочниці у вагітних цей метод недопустимий, так практично всі протигрибкові препарати володіють токсичною дією і роблять негативний вплив на плід. Антигрибкові препарати, протипоказані при вагітності: клотрімазол, флюкостат (флуканозол), нізорал, леворин. Ністатин не впливає на дитину і спокійно може застосовуватися в лікуванні вагітних жінок, але ефективність його дуже низька, а іноді і взагалі відсутня.

Місцеве лікування, що полягає у введенні в піхві пігулок, кремів і свічок, менш дієве, та зате цілком прийнятне для терапії вагітних жінок.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...