Місячні після пологів

У перші дні лохій – післяродові виділення з матки – яскраво-червоні, дуже схожі на рясні місячні. У ці дні жінка втрачає ще близько 300 мл. крові. До кінця першого тижня, виділення як і раніше рясні, але набувають коричневий відтінок, а потім стають все більш мізерними, водянистими і білими Об’їм крові поступово зменшується, і повністю кровотеча припиняється на 4-6-й тиждень. До кінця 6-го тижня остаточно відновлюється слизиста матки, а ще за два тижні «затягується».

Лохії можуть посилитися через фізичну активність. От чому жінці, що тільки що народила, навіть якщо вона відчуває себе чудово, в перші 6-8 годин після пологів рекомендується лежати, та і після не дуже-то "пускатися в танці" – це може викликати повторну кровотечу.

Лохії можуть бути тривалішими у ослаблених жінок, у багатодітних, у первородящих, старше 30 років, після тривалих або проблемних пологів. Грудне вигодовування активізує скорочення матки і прискорює процес відновлення організму, а неправильний режим годувань, навпаки, його уповільнює.

Згустки крові в перші дні – нормальне явище. Але якщо лохії спочатку білі, а потім знову стали яскраво-червоними, або якщо кров’яні виділення продовжуються більше 2 тижнів – це тривожна ознака і потрібне втручання лікаря. Також необхідна допомога, якщо в перші дні після пологів кровотеча настільки сильна, що спеціальні післяродові прокладки за годину просочуються кров’ю. Насторожити повинні неприємний запах виділень, а також жар або озноб.

Що робити?

Весь період лохій підмиватися потрібно після кожних відвідин туалету. Це ще більш актуально, якщо у вас шви. На якийсь час забудьте про інтимні гелі, користуйтеся дитячим милом без добавок. Деякі лікарі запевняють, що ще краще за дитяче мило використовувати господарське до складу якого входить підсушуючий шкіру дьоготь. З прокладок оптимально підійдуть спеціальні післяродові, які слід міняти як мінімум раз на 4 години, а краще частіше.

Коли виділення побіліють, можна перейти на звичайні прокладки з гладкою поверхнею (всмоктуюча сіточка дратує травмовану слизисту).

Протягом перших 6 тижнів категорично не допускається використовування тампонів: вони заважають вільному відтоку крові і можуть спровокувати ускладнення. Поки не закінчилися виділення, лікарі забороняють секс, особливо незахищений, без презерватива: у відкриту матку дуже легко занести інфекцію. Та і після загоєння краще при перших статевих контактах використовувати презерватив з бактерицидною змазкою, що захищає слизисті жінки, що недавно народила, від патогенних бактерій.

Забуте старе

Коли менструальний цикл відновиться, можна повернутися до колишніх способів індивідуальної гігієни – прокладкам або тампонам. Останнім часом на Заході в моді добре забуте старе – менструальний ковпачок з силікону, який збирає виділення і може використовуватися багато разів.

Коли вони повернуться?

Якщо жінка не годує грудьми, місячні можуть повернутися вже через місяць після пологів або через 6-12 тижнів, коли організм відновиться.

У жінок, що годують по годиннику, цикл може поновитися через 3-5 місяців. Те ж стосується і мам, які із самого початку годують дитину змішаним способом, використовуючи молочні суміші для підгодівлі.

Багато молодих мам переконано: менструація не наступить, поки жінка годує грудьми. І помиляються – для деяких ці помилки закінчуються новою вагітністю. Терміни повернення "критичних днів" залежать від безлічі причин: стану гормонального фону жінки, характеру грудного вигодовування, стресів, спадкових чинників і т.д.

"Молочний гормон" пролактин, який удосталь виробляється ендокринною системою годуючої жінки, блокує вироблення гормонів в яєчниках – овуляція не відбувається, місячні не приходять, нова вагітність не наступає до закінчення періоду лактації.

Але відбувається це тільки в тому випадку, якщо жінка годує дитину грудьми на вимогу, у будь-який час дня і ночі і у великих об’ємах.

Введення прикорму – кінець спокійного життя: малюку потрібно менше молока, об’єм "їжі" скорочується, годування стають рідше: і хай мама як і раніше годує грудьми – організм вже не має потреби у великій кількості пролактина, його вироблення знижується, в результаті приходять місячні, і молода мати може знов завагітніти.

У кожної жінки місячні наступають індивідуально, і варіантів норми багато – так, як у подруги, у вас, швидше за все, не буде. Потрібно прислухатися до власних відчуттів і при щонайменших сумнівах звертатися до лікаря.

Можливі проблеми

Зміна тривалості циклу після пологів, його нерегулярність, рясність і хворобливість виділень можуть бути передвісниками досить серйозних захворювань (запального процесу матки або яєчників, порушення гормонального статусу).

Допустимо, якщо регулярний цикл встановлюється протягом 2-3 місяців, але не довше. До лікаря потрібно йти і в тому випадку, якщо після припинення годування грудьми менструації не поновлюються протягом 2 місяців: це може бути як нова вагітність, так і післяродова патологія.

Джерело: mamashka

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...