Місячні під час вагітності

Місячні під час вагітностіМісячні під час вагітності (а точніше, незначні кровотечі) вводять в ступор багатьох майбутніх мам. Яка природа цих явищ? Адже відомо, що в період виношування дитини ніяких менструацій бути не повинно. І це дійсно правда. Будь-який лікар підтвердить, що місячні при вагітності на ранніх термінах або пізніх йти не можуть, і що це справжні кровотечі, які є головним симптомом загрози або початок відторгнення тілом матері плоду.

Що ж робити, якщо при вагітності з’явилися «місячні»? У першу чергу, дивимося на ваш термін вагітності. Якщо ваша вагітність ще не на 100% підтверджена, то, швидше за все, у вас почалося чергова менструальна кровотеча. Якщо термін дуже малий, то врятувати плід вдасться навряд. За статистикою саме на перших тижнях першого триместру відбувається більшість самовільних викиднів. Якщо ж термін вагітності більше 4 тижнів, то навіть з невеликими кров’яними виділеннями зазвичай кладуть в стаціонар. За умови, що цю вагітність хоче зберегти сама жінка. Там їй роблять ін’єкції різних кровозупиняючих засобів і знімають тонус матки, який також часто виникає в таких ситуаціях.

Небезпечна така ситуація і тим, що можлива втрата великої кількості крові самою жінкою. Зазвичай, втрати крові тим більші, чим більше термін вагітності. Так як площа плаценти зростає, і є можливість її відшарування, тому з кожним тижнем така кровотеча стає все більш небезпечнішою. А в третьому триместрі при відшаруванні плаценти, як правило, роблять екстрений кесарів розтин, рятуючи життя матері і її ненародженої дитини. Якщо не провести екстрене оперативне втручання, дитина швидко гине від гострої гіпоксії (нестачі кисню).

Часто з’являються своєрідні місячні при позаматковій вагітності. Найчастіше, вони являють собою незначні коричневі виділення. Часто разом з ними з’являється різкий біль в нижній частині живота. У чомусь симптоми позаматкової вагітності схожі з викиднем. Така ситуація також вимагає невідкладної медичної допомоги.

Єдина ситуація, коли «місячні» при вагітності можливі, точніше – не несуть потенційної загрози розвитку вагітності – це момент імплантації яйцеклітини в стінку матки. Це так зване кровотеча імплантації. Хоча, від кровотечі там одна назва, зазвичай жінки випадково помічають на своїй нижній білизні кілька крапельок крові. Крім того, таке явище не надто поширене.

Якщо ви вагітна і помітили кров’яні виділення з піхви, не слухайте ніяких подруг, що розповідають байки про місячні при вагітності, і терміново звертайтеся до лікаря або в швидку допомогу. А до приїзду спеціаліста дотримуйтесь статевого спокою та прийміть спазмолітик.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...