Мистецтво сповивання

Мистецтво сповиванняНа щастя, з повсюдним розповсюдженням одноразових підгузків зміна пелюшок відбувається не так часто, як при використанні марлевих підгузків. Але навіть використання самих всмоктуючих підгузків не звільняє вас від їх зміни по 8-10 разів на день.

Отже, для зміни будь-якого підгузка, вам знадобляться:

Підгузок (чистий).

Дитячі вологі серветки або вата з виляску, тепла вода і м’який рушник.

Спеціальна мазь (крем) під підгузок (тільки якщо у дитини пітник або почервоніння шкіри).

Зміна одягу на випадок, якщо дитина впісяється.

І, звичайно, ви повинні поклопотатися про зручне місце для цієї процедури. Це може бути спеціальний столик, пеленальна дошка або навіть звичний стіл, застелений клейонкою і чистою пелюшкою. Головне, щоб поверхня, на якій ви здійснюватимете зміну підгузка, була стійкою, а все необхідне у вас під рукою. Крім того, поверхня повинна розташовуватися на комфортній для вас висоті.

Крок за кроком

1. Покладіть малюк на пеленальний столик і почніть говорити з ним. Про що? Звичайно, про нього, про його очки, спритні ручки, красиві ніжки або навіть про те, чим ви зараз займаєтеся. Зніміть з малюка одяг і покладіть його так, щоб він вам не заважав.

2. Зніміть підгузок і скористайтеся ним, щоб витерти дитину, якщо необхідно. Використаний підгузок приберіть зі столу.

3. Протріть всі шкірні складки навколо статевих органів. Акуратно підведіть малюка за ніжки і протріть попку навколо анусу і складочки під попою. Пам’ятайте, що у дівчаток слід спочатку протирати вагінальну область і лише потім її попку. З хлопчиками діємо у зворотному напрямі.

4. Протріть шкіру малюка насухо і дозвольте йому декілька хвилин побути голяком. Якщо у дитини пітник, такі повітряні ванни при переодяганні обов’язкові! Залишайтеся поряд з малюком, тому що він у будь-який момент може перекинутися і впасти!

5. Якщо ви використовуєте захисний крем, нанесіть його тонким шаром і витріть руки. Пам’ятайте, що в деяких підгузках вже міститься крем, тому не навантажуйте шкіру малюка косметикою без необхідності.

6. Оберніть навколо дитини новий підгузок і зафіксуйте його. Загорніть малюка в чисту пелюшку або одягніть на нього чисті штанці.

7. Помістіть малюка в безпечне місце. Викиньте одноразовий підгузок. Якщо ви користуєтеся багаторазовими підгузками, покладіть їх в таз для замочування.

Чи дивитися в підгузник?

Подивитися, звичайно, варто, але розглядати і знаходити там ознаки "якої-небудь" хвороби не слід. Дивний колір, грудки, запах – здебільшого все це пов’язано з харчуванням мами, що годує малюка своїм молочком.

Отже перш ніж мчатися з вмістом пелюшки на аналізи, пригадайте, що ви їли, і оцініть, наскільки був готовий організм малюка до такого інгредієнта в маминому молоці. А ось на що дійсно слід звернути увагу, – це зеленуватий стіл з різким запахом (може бути ознакою інфекції), рідкий стіл (діарея) і стіл з кров’ю. Ігнорувати їх, як і займатися самодіагносткою, не варто: при появі таких "знахідок" в підгузку обов’язково проконсультуйтеся з педіатром.

Джерело: mamka.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...