Місія здійсненна: будинок, безпечний для дитини

Будинок безпечний для дитини

Перші кроки дитини, безумовно пов’язані з величезним захватом батьків. Таке не забувається ніколи, заради таких моментів ми, напевно, і стаємо батьками.

Дитина починає всюди ходити, пізнавати ще невідомий і такий прекрасний світ. Тепер можна гуляти, тримаючи малюка за руку. Для батьків ця подія є одним з етапів дорослішання чада, таким приємним і довгоочікуваним.

Крокуючи, малюк відкриває для себе ціле море нових можливостей і абсолютно новий світ навколо. Але, настільки радісна подія, на жаль, супроводжується не тільки позитивними емоціями. «Ложкою дьогтю в бочці меду» стає, з кожним днем зростаючий, рівень ризику, пов’язаний з ще невпевненими кроками дитини. Малюк часто втрачає рівновагу і падає. Може забитися і поранитися.

Небезпеку також представляє і сам будинок, навчившись ходити, малюк отримує доступ до всіх скриньок і шаф, до плити, пральної машини, холодильника, розеток, а це, природно, може бути небезечне небажаними наслідками.

Безпечна кухня

У кухні небезпеку становить, в першу чергу, плита, яку дитина може включити і пральна машина, яку можна запустити. Далі в нашому рейтингу небезпек слідують ящики з усяким начинням, шафка з відром для сміття, розетки і батарея.

Стіл і стільці у нас, на щастя, можуть не мати гострих кутів, тому тут вже легше. А от для гострокутних предметів така проблема актуальна. У такому випадку можна шити спеціальні м’які чохли і обтягувати ними табуретки і стільницю або ж одразу продумати все і придбати кухню під заказ в Києві.

Для плити і пральної машини можна придбати спеціальні замки, для ящиків і шафок – фастекси на липучках, для розеток – захисні шторки, для батареї – м’який чохол (поки літо і батарея не використовується за призначенням).

Порада молодим мамам

Якщо у вас є така можливість – залиште один з нижніх висувних ящиків порожнім від кухонного начиння, і віддайте його на розтерзання дитині. Це таке щастя – висувати ящик, виявляти його вміст, все з нього витягати, розкидати по підлозі, складати всі речі назад, а потім знову викидати!

Безпечна ванна кімната

У ванній теж доведеться дещо змінити. Пластиковіполички для косметичних засобів можна замінити на тумбочку із шухлядами, що закриваються. Спочатку це допомагає захистити креми, шампуні і лосьйони від цікавості маленьких ручок, але ненадовго – рівно до того моменту, як малюк навчиться відкривати висувні ящики.

У ванній також у нагоді нековзний килимок і ящик для чистячих засобів на замочку.

Безпечні кімнати

У кімнатах необхідно заховати всі шнури, закрити шторками всі розетки і зробити перестановку, щоб на шляху у малюка не вставали зайві перепони.

На вікна поставити москітні, в міру надійні, сітки, звільнити всі нижні полиці стелажів, сховати всі цінні речі вище і подалі.

Підсумки

Підіб’ємо підсумки. Щоб зробити будинок безпечним для дитини вам знадобиться:

  • Замки на газові конфорки плити;
  • Замок на пральну машину;
  • Захисні шторки на розетки;
  • Фастекси на липучках для шафок і скриньок;
  • Дверні амортизатори (щоб дитина не прищемила пальчики, відкриваючи або закриваючи двері);
  • Неслизький килимок у ванну кімнату;
  • Тумбочка у ванну кімнату;
  • Ящик для чистячих засобів, що закривається;
  • Москітні сітки на вікна;

На цьому, мабуть, і все про безпечний будинку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...