Міома матки

місячні при вагітності Вагітність при міомі протікає важче, ніж у здорової жінки. Міома може стати причиною передчасного переривання вагітності, патології розвитку плода, в важких випадках безпліддя.

Найбільш часто безпліддя розвивається при множинних міомах, пухлинах великого розміру, що деформують шийку органу, маткові труби або сам дітородний орган, при супутніх патології матки інших захворюваннях – синдромі полікістозу яєчників, гіперплазії ендометрію, ендометріоз. Якщо міома невелика, не проявляється вираженими симптомами, то зачаття відбувається без додаткового лікування. Перевірити настання вагітності можна за допомогою тестів, але слід знати, що існують певні особливості тестування при міомі матки.

1 При міомі матки види тестування
Для перевірки на вагітність розроблені різноманітні тести. Тест може являти собою простий і недорогий пристрій, а може бути досконалим і складним пристроєм з великою точністю показань. Найпростіший тест – це сліп-тест. Смужку з реагентом опускають на кілька хвилин в сечу. За кількістю смужок визначається чи відбулася вагітність. Одна смужка говорить про знижений рівень ХГЧ, дві смужки про доконану подію. Тест має недоліки: якщо його перетримати або недодержати в сечі – результат буде некоректний, чутливість тесту обмежена – 23мМЕ / мл.

Більш досконалий тип тесту – планшетний. Він коштує дорожче, ніж тест смужка, більш точний, з чутливістю 10-25 мМО / мл. Пристрій тесту більш досконалий, здебільшого він використовується в умовах стаціонару для проведення професійного тестування. У тесті два віконця – в одне віконце крапають сеча (піпетка додається до тесту), в другому віконці відображається результат. Такими ж параметрами чутливості мають струменеві тести, які не вимагають збору сечі, показують результат протягом хвилини.

Електронний тест (цифровий) має високу точність, показує однозначний результат дослідження. Цифровий тест дозволяє дізнатися результати з точністю до 50% за 4 дні до затримки, за один день до затримки точність дослідження дорівнює 95%.

Існує ряд факторів, які можуть призвести до хибнопозитивних результатів тесту на вагітність. До таких факторів належать:

Неправильне використання тесту. Використання тесту з порушенням інструкції призводить до отримання хибнопозитивних результатів.
Сеча для тесту забруднена. У сечі можуть перебувати залишки миючого речовини, крему та інші засоби особистої гігієни.
Захворювання, які викликають синтез гормону ХГЧ.
Лікарські препарати, які можуть містити ХГЧ, протисудомні, транквілізатори, сечогінні та інші препарати, що впливають на хибнопозитивні результати тесту.
Передчасне переривання вагітності – аборт, позаматкова вагітність або хімічна вагітність (викидень). Викидень на ранньому терміні, аборт, позаматкова вагітність дають певні відхилення при дослідженні, впливають на показання тесту протягом деякого часу після загибелі ембріона. У сечі жінки при відсутності ембріона буде визначатися ХГЧ.
Хибна вагітність, або істерична. Даний тип відхилення викликаний захворюванням психіки жінки. Вона переконана в тому, що виношує дитину, організм починає виробляти ХГЛ.
Період менопаузи. Після настання менопаузи організм жінки перебудовується і починає вироблятися певний рівень гормону ХГЧ. Такі ж відхилення спостерігаються при порушенні менструального циклу і нерегулярних менструаціях.
Хибнопозитивний результат може спостерігатися при міомі матки та інших видах пухлин.
Закінчився термін придатності тесту – це може стати причиною неправильного тестування.
Якщо у вас тест показав позитивний результат, але у вас є сумніви, вам слід записатися на прийом до гінеколога, пройти обстеження на міому матки. Помилковий результат тесту може бути не тільки при розвитку доброякісної пухлини, а також при злоякісних новоутвореннях.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...