Міфи про всиновлення

usinovlenieУсиновлення оточене не тільки різними страхами, упередженнями, але і нескінченними міфами. Розвіявши ці міфи, можна зробити цей відповідальний крок усвідомлено і пізнати щастя батьківства без розчарувань.

Немовля всиновити легше

Помилково вважати, що немовля — це чистий аркуш. До або після народження дитина вже могла пережити травми чи захворювання. Для самої дитини дійсно важливо, щоб її чим швидше забрали в сім’ю. Але для батьків ілюзія переваги всиновлення в ранньому віці може обернутися важкою ношею. У старших же дітей легше діагностувати психічні та фізіологічні особливості. До того ж, старша прийомна дитина, яка вже мала досвід спільного життя з рідними батьками (нехай і негативний), легше зможе адаптуватися в прийомній сім’ї.

З усиновленою дитиною легше впоратися батькам, у яких вже є діти, оскільки у них вже є досвід батьківської любові

Не всі можуть полюбити легко і швидко. Потрібно набратися терпіння і піклуватися про дитину намагатися зрозуміти її, прислухатися до неї, радіти її досягненням і разом переживати невдачі. Якщо ж відразу з’явилося неприйняття дитини, не варто насилувати себе. Краще відпустити дитину ще в період знайомства, щоб вона мала шанс знайти більш відповідну сім’ю.

Дитину потрібно вибирати схожу на когось із прийомних батьків

Зовнішня схожість не гарантує добрих стосунків усередині сім’ї. Якщо у сім’ї пануватиме гармонія та любов, то дитина з часом неодмінно стане чимось схожа на прийомних батьків. Копіювання міміки, жестів зробить свою справу.

Часто приналежність дитини до іншої національності стає перепоною. Якщо хтось з батьків є противником цієї культури, національності чи релігії, краще відмовитися від усиновлення саме цієї дитини. Неприйняття чужих традицій може спровокувати нетерпимість до самої дитини.

Згубна спадковість

Спадкові хвороби і пристрасті — найбільший страх прийомних батьків. Лякає невідомість. Але у дуже багатьох сім’ях нашої країни дитина має ризик отримати алкогольну схильність у спадок. І все ж алкоголіками стають далеко не всі. Схильність має бути підкріплена зовнішніми умовами, щоб проявитися. А ось підтримка батьків і довірчі відносини можуть мати вирішальне, позитивне значення у питанні, чи проявиться у малюка спадкова згубна пристратсть.

Усиновлення потрібно приховувати

Боїтеся засмутити дитини? Але якщо обман таки буде розкрито, це може розладнати ваші відносини з дитиною. Усиновлення — частина історії дитини. Дитину менше, ніж вас, цікавлять стереотипи зовнішнього світу. Їй важливе ставлення саме її рідних до неї. Варто показати, що в усиновленні ніхто з вас не бачить проблеми.

Дитина шукатиме рідних батьків

Бажання знайти рідних батьків може проявитися як в активній, так і в пасивній формі. Зазвичай це прагнення виникає в підлітковому віці. Дитині для дорослішання потрібно дізнатися про себе більше. Іноді прийомним дітям досить просто інформації про рідних батьків, а деяким захочеться зустрітися. Прийомним батькам при цьому нічого не загрожує, якщо вони не ставатимуть на заваді. Зауважте, що після зустрічі з рідними батьками дитині може знадобитися підтримка прийомних — часто такі зустрічі приносять лише розчарування.

Правда про всиновлення

• Це тривалий і нелегкий процес.

• Надії та сподівання прийомних батьків, покладені на дитину,  можуть не відповідати дійсності (власне, як і з рідною дитиною).

• Обтяжувати дитину своїми очікуваннями небезпечно і невиправдано. Дитина вам нічим не зобов’язана, це було ваше рішення її всиновити.

• Коли дитина потрапляє в сім’ю, всім потрібен час, щоб звикнути до нового порядку життя.

• Про всиновлення з дитиною треба говорити як про важливу частину особистої історії.

Пам’ятайте, всиновленій дитині необхідно, щоб її любили без усіляких умов, а просто за те, що вона є.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...