• Без категорії

Міфи про дітей

Міфи про дітейУ цій статті зібрані найпоширеніші міфи про те, як доглядати за дітьми

1. Немовля треба мити з милом щодня

Навряд він встигає так сильно забруднитися. Крім того, мило сушить шкіру, змиває природну змазку, може викликати подразнення. Корисні щоденні ванни з відварами трав, хвойним екстрактом, морською сіллю. Дитині до року достатньо 2-3 "мильні миття" в тиждень. Якщо ж його добре підмивати, то мити з милом можна зовсім рідко.

2. Присипка або масло – обов’язково

Якщо дитина досить часу проводить голенькою (декілька годин в день), то можна обійтися без цих засобів. Присипка застосовується, якщо в шкірних складках з’являється мокнуче подразнення. Її треба посипати на свою руку, а потім поплескати по подразненому місцю. Якщо ви використовуєте присипку, то не забувайте її частіше змивати, інакше, змішуючись з потом, вона може створити середовище, сприятливе для розмноження бактерій. Масло ж бажано наносити лише на ті ділянки, які шелушаться і облізають (місця контакту з резинками памперсів, глибокі шкірні складки). Основна частина шкіри повинна залишатися чистою, оскільки шкіра повинна дихати. Для дитини шкіра – другі легені.

3. Попрілості у малюків – звична справа

Попрілостей бути не повинно. Вони можуть бути показником того, що дитина недостатньо багато часу проводить роздягненою або що його недостатньо добре підмивають, а так само формою діатезу. Дратівливим чинником може бути і неправильно підібраний вид памперсів. Є діти які можуть носити памперси тільки однієї фірми. Підібрати фірму можна тільки методом "тика".

4. Червоні щічки – завжди діатез

Перш, ніж бігти на аналізи з приводу діатезу, спробуйте декілька днів ретельно (але без мила) умивати дитинча після будь-якої їжі. Якщо червоність пройде абсолютно, то візит до лікаря можна відкласти. Це було просте роздратування від контакту з активними речовинами.

5. М‘ясо необхідне дитині щодня

Їсти м’ясо щодня шкідливо. Дитині – особливо. М’ясо перетравлюється важко і поволі, воно може перенапружити травну систему. Дітям необхідні, як мінімум, 2 пісні дні в тиждень. Надлишок важкої їжі алергизує організм. Не слід вводити м’ясо в раціон дитини раніше 8-го місяця життя. Взагалі ж, чим пізніше, тим краще.

6. Головне, щоб було більше вітаміну С

У грудних дітей дуже раннє неконтрольоване введення в раціон соку лимона, кислих яблук і, тим більше, штучного вітаміну С може викликати набряк підшлункової залози, та і багато інших "радощів". У доросліших дітей він осідає в нирках. Як і всі вітаміни, вітамін С має добову норму, перевищувати яку не варто. Всі знають, що надлишки цього вітаміну виводяться з організму, але, при постійному перевищенні норми, система може зіпсуватися. Якщо в сечі дитини знайдені оксалати, то є порушення. Більшість таких порушень оборотні, але іноді вимагають значних зусиль. Виникнення таких проблем можливе в будь-якому віці.

7. Лікування травами абсолютно безпечне

Будь-які ліки можуть бути небезпечні, якщо приймати їх неправильно. Не експериментуйте на дитині, даючи їй суміші трав просто "для профілактики". Як мінімум, вивчіть анотацію на коробці. Для дітей трави заварюються в меншій концентрації, для груднічків – рази в 3 слабше, ніж для дорослих. Трави особливо обережно треба застосовувати для дітей з схильністю до алергічних реакцій. Не готувати відвари при дитині – трав’яний пил може викликати загострення.

8. Зовнішній вигляд пупка залежить від того, як його "зав’язали"

Прямого зв’язку немає. Шкірна частина буває різної довжини, це індивідуально для кожної дитини. Крім того, часто випнутий спочатку пупок поступово втягується за рахунок зменшення внутрішньочеревного тиску і у тому випадку, коли в животі у новонародженого він просто не поміщався.

9. Грудним дітям необхідна вода

Якщо дитина на природному вигодовуванні і його годують так часто, як він хоче, то вода йому практично не потрібна. Більш того, є дослідження, що показують, що організм новонародженого виводить воду набагато повільніше, ніж організм дорослої людини. Тому, по-перше, недоречні аналогії (сама випиваєш по 2 літри в день, а дитині не даєш), а по-друге, сильно надмірне споживання води може шкідливо відобразитися на нирках малюка.

Визначити, що малюк перепив, можна по набряку нижньої частини живота і внутрішньої поверхні стегон: шкіру не можна зібрати в складочку. У такому разі дитину не треба якийсь час поїти. Треба забезпечити свободу руху ніжкам, не сповивати. Через деякий час набряк повинен пройти. Не треба примушувати груднічка пити. Але треба навчити його пити з ложки, щоб він міг скористатися цим, коли захоче (і знав про таку можливість).

Звичайно дітки п’ють в жарку погоду. Іноді їх доводиться поїти кроповою водою від газів. Спочатку цього досить, якщо, звичайно, дитина не "водохлеб" від природи. У такому разі обмежувати не потрібно. Діти, що знаходяться на штучному вигодовуванні, повинні, навпаки, одержувати досить багато води.

10. У віці 1 року не ходять тільки хворі діти

Дитина має право не бажати ходити до 16 місяців. Ніякого зв’язку між часом перших кроків і подальшим розвитком дитини не виявлено.

11. Дитина повинна спати в окремій кімнаті з перших днів життя

Дитина повинна спати. І ви повинні спати. Тому місця для сну повинні бути вибрані так, щоб всім було комфортно. І якщо всім добре в одному ліжку, то це цілком нормально, якщо ви, звичайно, не маєте звички кидатися уві сні. Можна ставити в своє ліжко короб від коляски. Можна поставити ліжечко впритул до батьківського ліжка. Можна відправити малюка спати в сусідню кімнату, якщо вам подобається серед ночі бігти в далечінь на тривожний заклик. Лише б всім було добре.

Але майте на увазі, що дитині корисно слухати уві сні дихання матері. Протягом 9 місяців ваше дихання задавало ритм його диханню. Ваше серцебиття – його серцебиттю. Сон в загальній кімнаті полегшить дитині перехід до незалежного життя.

12. Дитину треба висаджувати на горщик як тільки вона зробить перші кроки

Ніщо не вказує на те, що раннє привчання до горщика підвищує інтелект дитини. У іншому ж, не важливо, коли ви почнете це робити, важливо, щоб це не стало проблемою. Тому, якщо вас дратує, що ви десять разів пояснили, а він все одно пісяє в штани, то перестаньте пояснювати і відкладіть навчання до кращих часів. У різній літературі називаються різні терміни – від першого дня життя (дитина з народження починає турбуватися перед дефекацією), до 4 років (над ним почнуть сміятися друзі у дворі і він сам навчиться), тому робити з цього проблему не варто.

Виділяють декілька періодів, коли краще починати навчання користуванням горщиком:

– коли дитина починає розуміти слова батьків;

– коли дитина може сама зняти штанці і сісти на горщик;

– коли перед дефекацією він говорить "ка-ка" або "пі-пі";

– коли він говорить "мама, мені незручно залізати на унітаз".

До останнього все-таки краще не доводити.

13. Не вколисувати немовлят. Вони від цього ростуть дуже зніженими

Вколисувати. У них при цьому тренується вестибулярний апарат, розвиваються структури мозку, відповідальні за рух, поліпшується просторова координація. Крім того, вони засинають, що приємно для всіх. Дітям, що дев’ять місяців провели в материнській утробі, що гойдається, дуже бракує таких відчуттів після народження.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...