Міфи навколо бажання завагітніти. Що правда?

Народні прикмети визначення статі дитиниКоли бажання завагітніти переходить майже в манію, а лелека десь заблукав, подружжю, бажаючим обзавестися потомством, починають давати поради всі, кому не лінь: треба їсти певні продукти, як можна частіше займатися сексом і після цього жінці необхідно лежати 2 години нерухомо, піднявши ноги до стелі.

Що з цих “добрих рад” повна ахінея, а до яких варто було б прислухатися?

Після сексу необхідно залишатися в вертикальному положенні.

Неправда. Спокій після статевого акту, подушка під сідницями або підняті вгору ноги, щоб, так би мовити, спрямувати сперму в потрібне русло, не принесуть бажаного результату. Ці заходи повинні дотримуватися лише при штучному заплідненні, так як оброблений в лабораторії еякулянт не такий в’язкий, як натуральний.

Жіночий оргазм збільшує ймовірність завагітніти.

Цьому немає доказів. Цей міф заснований на припущенні, що при оргазмі матка скорочується, і сперма легше проникає всередину. Але цьому немає ніяких медичних доказів.

Куріння знижує фертильність .

Вірно. Нікотин уповільнює дозрівання яйцеклітини. Крім того, знижується концентрація гормонів естрадіолу і прогестерону, важливих для імплантації яйцеклітини. Тому жінки, які палять, як правило, довше чекають настання вагітності. Наприклад доведено, що при штучному заплідненні ймовірність завагітніти у такої жінки зменшується в 4 рази. Ще один факт: менопауза у таких жінок починається на 4 роки раніше, ніж у некурящих.

В сприятливий для зачаття час жінка виглядає особливо привабливо.

Так, це правда. Гормони винні не тільки в тому, що виникають хворобливі відчуття в молочних залозах або з’являються прищі, а й відповідають за те, що в дні, коли дозріла яйцеклітина, жінка виглядає особливо привабливо і спокусливо. Причиною тому є збільшення вироблення гормону естрогену, який відповідає за гарний настрій і гладкість шкіри. До того ж пори шкіри починають викидати феромони, на запах яких чоловіки “злітаються”, як на мед. Цим самим підвищується ймовірність того, що пара вступить в інтимний зв’язок в сприятливий для зачаття час.

Шанси завагітніти залежать від харчування.

Сумнівно. Сказати 100%, що правильне харчування збільшує шанси завагітніти, не можна. Так само не доведено, що прийом вітамінів і мінеральних речовин впливає на фертильність. Але абсолютно точно те, що недолік або надлишок ваги (як правило, наслідок неправильного харчування) негативно впливають на шанси завагітніти. Так при сильній худорбі у жінки практично перестають працювати яєчники, тоді не дозрівають яйцеклітини і припиняється менструальний цикл. У жінок з екстремально зайвою вагою починають вироблятися чоловічі гормони, що теж може призвести до збоїв в менструальному циклі і дозріванні яйцеклітини.

Частий секс погіршує якість сперми.

Невірно. Зібрати якомога більшу кількість еякулянта до потрібного моменту? Згідно з новими медичними дослідженнями, цього робити не потрібно. Адже вирішальним є не кількість сперми, а її якість і рухливість сперматозоїдів. За даними ізраїльських медиків, досить робити паузу в 2 доби, щоб якість сперми знову відновилася, тобто займатися сексом через день.

Фертильність зменшується з віком тільки у жінок.

Невірно. Чоловіки дуже хотіли б у це вірити. Але дійсність виглядає зовсім інакше. Єдина відмінність: у чоловіків зниження фертильності відбувається більш плавно. У жінок же з настанням менопаузи це відбувається більш наочно і безповоротно. Однак вірогідність викидня при вагітності збільшується з віком кожного з батьків.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...