Методика Монтессорі: що це таке?

Методика Монтессорі Що це такеРозвиток діток, як розумове, так і фізичне, це та сама тема, обговорювати яку новоспечені батьки готові безупинно, що власне і не дивно. Кожен знайомий раз у раз норовить допомогти молодій і недосвідченій матусі у вирішенні цих питань, але як би там не було, поради порадами, але є й перевірені методи, зокрема, і вирішення питання про розвиток дитини.

На даний момент існує безліч методик розвитку в дитини мислення, логіки, працьовитості та інших не менш важливих факторів, але, як тут не крути, розмірковуючи про ту чи іншу методику, рано чи пізно мова заходить про таке поняття як «Метод Монтессорі». Власне, саме з цим-то поняттям ми і розберемося далі …

Насправді все досить-таки просто! В цілому, дана методика являє собою якийсь хитрий хід, націлений не так на те щоб змушувати дитину розвивати в собі які-небудь риси характеру, а на те, щоб до такого рішення дитина дійшла самостійно. Методика була вперше представлена італійським педагогом Марією Монтессорі, яка в свою чергу прославилася як раз-таки тим, що мала просто колосальний досвід спілкування з дітьми, і весь час знаходила нові й нові шляхи розвитку дитини.

Напевно ви вже помітили, що сьогодні в інтернет-просторі з’явилося безліч інтернет-магазинів, що представляють різного роду Монтессорі матеріали. Так от, набуваючи такі товари для свого малюка, ви гарантовано підштовхнете його до самостійного усвідомлення того, що йому пора розвиватися у всіх життєво-важливих напрямках.

Є звичайно і мінус в цій методиці, втім як і в будь-якій іншій. В даному випадку, єдиний мінус грунтується на тому, що дитина буде всіляко розвиватися в логічному мисленні, працьовитості і інших не менш важливих напрямках, але, не розвиватиме в собі такі якості як фантазія і творче мислення. Тобто, дитина в принципі буде вирішувати будь-які «життєві» завдання, але при цьому, ніколи не буде додавати в ці рішення чогось від себе. Вона буде спиратися лише на загальні правила і стандарти, геть відкидаючи в сторону свою фантазію.

Тут вже, якщо ви пішли цією дорогою, вам доведеться поєднуватися в методикою Монтессорі ще й якусь іншу, спрямовану на розвиток як раз-таки творчих факторів.

Ось загалом-то ми і розібралися з питанням про те, що таке методика Монтессорі! Сподіваємося, наша стаття допомогла вам, і тепер ви зможете розвинути свою дитину по-справжньому цілеспрямовану працелюбну, і розумну.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...