• Без категорії

Методи визначення овуляції

Методи визначення овуляції Визначати терміни настання овуляції і знати свої сприятливі для зачаття дні бажано уміти кожній жінці. Це необхідно для планування зачаття, оберігання від небажаної вагітності, украй необхідно у разі лікування від безплідності, і просто для спостереження за своїм здоров’ям

Уважна жінка може відстежувати в своєму організмі ряд симптомів і ознак, якими супроводжується процес овуляції. Ознаки ці хоча і є суб’єктивними, проте кілька разів зіставивши їх з точнішими методами визначення овуляції, жінка зможе досить успішно орієнтуватися по них. Варто помітити, що як спосіб оберігання від украй небажаної вагітності або за відсутності постійного партнера метод визначення овуляції як спосіб оберігання не підходить.

Однією з ознак овуляції у деяких жінок є болі, що тягнуть, або поколювання внизу живота. І хоча деякі фахівці наполягають, що в нормі процес виходу яйцеклітини не повинен супроводжуватися больовими відчуттями, проте багато здорових жінок знайоме з цією ознакою.

Деякі жінки відзначають підвищення сексуального ваблення протягом своїх фертильних днів.

Наступна ознака – зміна природних вагінальних виділень. За декілька (3-5) днів до овуляції у більшості жінок виділення стають рясними, прозорими слизистими, по типу “яєчного білка”. Це пов’язано із зниженням в’язкості слизистої пробки в шийці матки під дією гормонів естрогену.

Календарний метод

Суть календарного методу визначення дня овуляції полягає у тому, що теоретично в нормі овуляція відбувається за 14 днів до закінчення циклу, незалежно від його довжини. Відзначаючи на календарі дати настання менструацій і проаналізувавши не менше 4-6 циклів, визначаємо гадані дні овуляції протягом цих циклів, відлічуючи від останнього дня циклу 14 днів тому. Таким чином, якщо довжина циклу у жінки складає 28 днів, то овуляція доводиться на 14-й день. Якщо довжина циклу 26 днів, то овуляція відбувається на 12-й день, а у випадку, якщо цикл триває 32 дні, то овуляція теоретично відбудеться аж на 18 день циклу. Відлічивши 14 днів від найкоротшого і щонайдовшого циклів, одержуємо часовий інтервал, в якому імовірно відбувається овуляція у даної жінки в даний період життя.

Увага! Інтервал від 12 до 15 дня циклу є не повністю фертильним періодом! Як перед, так і після овуляції також існують сприятливі для зачаття дні.

Важливо пам’ятати, що в плані оберігання від небажаної вагітності цей метод украй ненадійний.

Метод вимірювання базальної температури

Базальна температура (БТ) – це температура, зміряна в прямій кишці або піхві, вранці зразу ж після пробудження, не встаючи з ліжка і не скоюючи різких рухів.

Для вимірювань краще використовувати звичний ртутний термометр, помістивши його в задній прохід на 1, 5-2 см. Час вимірювання повинен бути однаковим кожного разу і бути не менше 5 хвилин. Дані вимірювань записують в таблицю, відзначаючи і інші симптоми і події, якось зміна вагінальних виділень, болю внизу живота, мала тривалість сну, алкоголь, прийнятий напередодні і т.д. За даними таблиці будують графік, відкладаючи по горизонтальній осі дні циклу, по вертикальній осі – свідчення термометра в градусах.

Метод вимірювання базальної температури можна використовувати і для контролю жінки за своїм здоров’ям. При різних гормональних порушеннях графіки базальної температури виглядатимуть нетипово.

Ультразвуковий моніторинг

Найточніший метод визначення того, що овуляція відбулася.

Після закінчення менструації, на 7 день циклу лікар за допомогою вагінального датчика апарату УЗД визначає, чи зріють фолікули і в якому яєчнику. Далі 2-3 щодня ведеться спостереження на УЗД за зростанням фолікулів, визначається, чи є домінантний фолікул (який буде овулювати), як відбувається підготовка ендометрія, і спрогнозувати зразковий термін настання овуляції.

Тести на овуляцію

Дія домашніх тестів на овуляцію заснована на реагуванні індикатора тесту на підвищення рівня лютенізуючого гормону в сечі або слині. Тести проводять щодня, починаючи за 5-6 днів до передбачуваної овуляції строго слідуючи інструкції. Овуляція відбувається протягом доби після отримання першого позитивного результату. Широкого поширення ці тести поки що не набули через свою дорожнечу, а також через те, що у деяких жінок свідчення тестів не інформативні, що загалом трапляється і з тестами на вагітність.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...