Методи штучного запліднення ГіФТ і ЗІФТ

Методи штучного запліднення ГіФТ і ЗІФТМетодів лікування безпліддя існує декілька. Серед них є і такі відомі, як ЕКО, штучна інсемінація, донація ооцитів та інші. Але існують і маловідомі методи штучного запліднення – наприклад, методи ГіФТ і ЗІФТ. Що ж це за методи і як вони діють?

Суть методів ГИФТ і ЗІФТ

ГіФТ (GIFT – gamete intrafallopian transfer) являє собою пересадку гамет (яйцеклітини і сперматозоїдів) в маткову трубу. ЗІФТ (ZIFT – zigote intrafallopian transfer) – це пересадка зиготи в маткову трубу. У чому відмінність зиготи від гамет?

Гамети – це окремі статеві клітини з певним набором хромосом, які при злитті утворюють зиготу – майбутній зародок. Таким чином, окремо яйцеклітина і окремо сперматозоїд є гаметами, а при їх злитті утворюється зигота.

Таким чином, суть методів штучного запліднення ГіФТ і ЗІФТ в наступному. У обох партнерів беруть по кілька статевих клітин (кілька яйцеклітин і кілька сперматозоїдів) і вводять їх або спільно, або вже у вигляді запліднених зигот в маткову трубу жінки. Якщо ми говоримо про ЗІФТ, то кількість зигот коливається від 3 до 5 – великої кількості ембріонів такий метод штучного запліднення не передбачає.

Важливими умовами успіху таких методів запліднення є своєчасність проведення процедури і абсолютна повноцінність і прохідність фаллопієвих труб у жінки. Єдине «але» – далеко не у всіх жінок з діагнозом «безпліддя» маткові труби дійсно повноцінні і прохідні.

Показання до застосування методів штучного запліднення ГіФТ і ЗІФТ

Показання до застосування таких методів штучного запліднення розрізняються, залежно від методу.

Причинами застосування методу ГіФТ можуть бути:

– Безпліддя неясної причини,

– Безпліддя у зв’язку з ендометріозом органів малого таза,

– Безпліддя, пов’язане з патологіями цервікальногослизу, при якому не допоміг метод штучної інсемінації.

Причинами застосування методу ЗІФТ можуть бути:

– Всі ті причини, які є обґрунтуванням застосування методу ГіФТ,

– Будь-яка з цих причин, що обтяжується будь-яким чоловічим фактором безпліддя.

Як проводяться ГіФТ і ЗІФТ?

Такі методи штучного запліднення можуть проводитися як за допомогою лапароскопії, так і за допомогою УЗД. За допомогою лапароскопії гамети або зиготи вводяться в фаллопієву трубу через черевну порожнину, а за допомогою УЗД-контролю – через шийку матки. Вибір того чи іншого способу здійснює лікар.

Ефективність методів ГіФТ і ЗІФТ

Ефективність цих методів лікування безпліддя досить висока – до 30%. Адже пересадка зигот або гамет в маткову трубу створює максимально наближені до природного запліднення умови і сприяє кращому дозріванню ембріона.

До речі, лікарі, які проводять штучне запліднення, вважають, що ГіФТ більшою мірою підійде жінкам постарше (після 35 років), а метод ЗІФТ – молодим жінкам, особливо тим, чиє безпліддя якось пов’язано із запальними процесами.

Плюси і мінуси таких методів штучного запліднення

Серед плюсів методів ГіФТ і ЗІФТ можна виділити наступні:

– Висока ефективність, на відміну від ЕКО,

– Практично повне виключення ймовірності позаматкової вагітності,

– Відсутність негативних впливів на ембріон.

Серед мінусів методів ГіФТ і ЗІФТ виділяються такі:

– Обов’язкова умова – абсолютно здорові маткові труби,

– Низька поширеність застосування (вкрай мала кількість клінік, що займаються штучним заплідненням, і практикують ці методи).

Якщо згідно з можливими показаннями до застосування, методи штучного запліднення ГіФТ і ЗІФТ Вам підходять – спробуйте знайти клініку, яка візьметься Вам допомогти. Адже в боротьбі за те, щоб мати малюка, потрібно використовувати всі доступні засоби!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...